Ադրբեջանի իշխանությունները շարունակում են հանձին հայերի փնտրել թշնամիներ․ Տաթև Հայրապետյան
Ադրբեջանագոետ Տաթև Հայրապետյանը տելեգրամի իր ալիքում գրում է․
«Ադրբեջանցի հետազոտողի, լրագրողի և Հայաստանի հետ հնարավոր հաշտեցման օգտին հանդես եկող Ջավիդ Աղան X-ի իր էջում գրառում է արել, որ ինքը հարցաքննվել է Բահրուզ Սամադովի գործով։ Հիշեցնեմ, որ Սամադովը մեղադրվում է պետական դավաճանության ու հայերի օգտին լրտեսություն անելու մեջ։
Ինքը՝ Ջավիդ Աղան, պատրաստվում էր ուղևորվել Լիտվա՝ ուսումնառության նպատակով։ Նա նշել, էր Լիտվայի թեման փակված է։ Նրան բաց են թողել տուն, իսկ Սամադովի գործով նախաքննություննը շարունակվում է։
Կարճ ասած՝ Ադրբեջանի իշխանությունները շարունակում են հանձին հայերի փնտրել թշնամիներ, իսկ բռնապետական վարչակարգի համար անցանկալի մարդկանց մեղադրել հայերի օգտին լրտեսության մեջ»։
Ռուբեն Վարդանյանին զրկել են արդար դատաքննության իրավունքից․ այս դատավճիռն իրավաբանորեն անհիմն է. Ռուբեն Վարդանյանի իրավաբանական թիմի հայտարարությունը Էներգահամակարգում 40 տոկոսով ավելացել է վթարների թիվը․ Դավիթ Ղազինյան Ապօրինի տնօրինվող հողերը ազատելու փոխարեն Երևան համայնքը դրանք օտարել է «Մուլտի-լեոնին»․ «Հետք» Գյումրեցիները ծափերով են դիմավորել Միքայել սրբազանին Հայ ժողովրդի անանց իրավունքների պաշտպանությամբ հանդես են գալիս օտարազգի քաղաքական-հասարակական գործիչներ Կաթողիկոսի եղբոր ու եղբորորդու կալանքը փոխվեց տնային կալանքով Արագածոտնի թեմի գլխավոր հաշվապահը ազատվեց տնային կալանքից Դուրս եկեք ձեր գրասենյակներից, քայլեք քաղաքներով ու գյուղերով, լսեք մարդկանց և թող մարդիկ լսեն ձեզ... «Ես ձեզ ասում եմ՝ ամեն ինչ լավ է լինելու, հանգիստ եղե՛ք»․ Վարդան Ղուկասյան. video Ռուբեն Վարդանյանը «դատապարտվել» է 10 տարվա բшնտային և 10 տարվա խիստ ռեժիմի ազատազրկմшն Նախորդ հանդիպման համեմատ լավ առաջընթաց է գրանցվել․ այս փուլում ավելի կառուցողական մթնոլորտ է եղել․ Արաղչին՝ ամերիկյան կողմի հետ բանակցությունների մասին Փաշինյանը փորձում է hարվածի տակ դնել Հայ Առաքելական Եկեղեցու լեգիտիմությունը. Ռոբերտ Ամստերդամ Որպես ռեպարացիա կարող ենք Լեհաստանին տրամադրել «Իվան Սուսանին» օպերայի տեսագրության հղումը. Զախարովա Առողջապահության նախարարությունից պարզաբանում են՝ ինչու է ուշանում պոլիկլինիկաներում բուժաշխատողների աշխատավարձը Ամեն ուրբաթ Մասյացոտնի թեմի եկեղեցիներից մեկում կկատարվի Հանգստյան ժամերգություն և հոգևոր խորհրդածություն՝ թեմի հոգևորականների մասնակցությամբ Սպասվում են տեղումներ՝ լեռնային շրջաններում՝ ձյան և ձնախառն անձրևի տեսքով Մեծ Պահքի երկրորդ օրը մեզ ուղղում է մի լուռ հարց՝ արդյո՞ք ես հավատում եմ, որ կարող եմ փոխվել, թե արդեն դատապարտել եմ ինձ իմ անցյալով. Տեր Հեթում ԵՄ մշտական ​​ներկայացուցիչները կքննարկեն Ռուսաստանի դեմ պատժամիջոցների առաջարկները Լեհաստանի իշխանությունները երկրի քաղաքացիներին կոչ են արել լքել Ռուսաստանը ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարը դատապարտել է Իսրայելի որոշումը Արևմտյան ափի հողերի գրանցման ընթացակարգեր սկսելու վերաբերյալ