Կառավարությունը 948 մլն դրամ հատկացրեց
Կառավարությունն իր այսօրվա՝ փետրվարի 19–ի նիստում որոշեց 2026 թվականի բյուջեից ՀՀ մարզպետների աշխատակազմերին հատկացնել 948 մլն դրամ՝ համապատասխան շինարարական կազմակերպությունների նկատմամբ ֆինանսական պարտավորությունները կատարելու համար: Այդ մասին նախագիծը Կառավարության՝ փետրվարի 19-ի նիստին ներկայացրեց ՏԿԵ նախարար Դավիթ Խուդաթյանը:
«Նախատեսվում է համաֆինանսավորել 16 համայնքների 18 սուբվենցիոն ծրագրեր. սա այս տարվա ընթացքում պետական համաֆինանսավորման ծրագրի՝ պետբյուջեի մասով առաջին համաֆինանսավորումն է»,- ասաց նա:
Նախարարը նաև թվարկեց այն աշխատանքները, որոնց ֆինանսավորմանն են ուղղվելու սուբվենցիոն միջոցները, ըստ այդմ՝ ֆինանսական պարտավորությունները վերաբերում են տարբեր համայնքներում ճանապարհների մայթեզրերի կառուցմանը, փողոցների՝ տուֆով սալապատմանը, կոյուղու ցանցերի կառուցմանը, խմելու ջրագծերի կառուցմանը, փողոցների ասֆալտապատմանը, մանկապարտեզի, քաղաքային գերեզմանի կառուցմանը, մայթերի վերանորոգմանը, մարզադաշտի վերանորոգմանը և այլն:
դիտվել է 116 անգամ
Վարդան Ղուկասյանը Փաշինյանին ի՞նչ առաջարկ է արել (video) Հունիսի 7-ին ընտրություններ են․ գիտե՞ք՝ մեզ հետ ինչ կանեն․ Արթուր Սարգսյան (video) Բագրատ Սրբազանի կոշտ խոսքը՝ դատախազներին․ «Ինձ ոչ մեկ ազատությունից չի կարող զրկել» (video) Բագրատ Սրբազանը պետք է այստեղից անհապաղ ազատ արձակվի․ Սերգեյ Հարությունյանը՝ դատարանին (video) Սամվել Կարապետյանը խոշոր քայլերով մտավ ժողովրդի մեջ․ գիտե՞ք՝ ինչ է սպասվում․ հոգեբան (video) Փաշինյանն ու Վահագն Խաչատուրյանը չեն կատարում իրենց պարտականությունները․ ՊՆ նախկին նախարար Արշակ Կարապետյան Ես սատարում եմ բոլորին, ովքեր պայքարելու են այս ադրբեջանամետ իշխանության դեմ. երգահան Աննա-Նիկոլ․ ո՞վ է ներքաշել Նիկոլին (video) Դատարանում իրավիճակը լարվեց․«Իմ որդին չի նահանջել, ես էլ չեմ նահանջելու».հերոսի մայր Լիդա Առուշանյան (video) Լեհաստանը կոչ է արել իր քաղաքացիներին անհապաղ լքել Իրանը «ԱՄՆ-ի հարձակումն Իրանի դեմ ավելի կանխատելի է դառնում». փորձագետ 3.3 անգամ ավելի շատ բյուջե ՆԳՆ-ին. ինչի՞ համար. Քրիստինե Վարդանյան Սա՞ է «բարեփոխումների» ենթարկված ձեր իրավապահ համակարգը. Գառնիկ Դանիելյան Զննությունն իրականացվում է մոտ 40 իրավապահների մասնակցությամբ, շոուի բոլոր կանոններին համապատասխան ԵՄ հարցերով հանձնակատար Մարթա Կոսը մարտին Հայաստան կայցելի ԱՄՆ-ն վիզային սահմանափակումներ է սահմանել Ռուսաստանը պատրաստ է շարունակել աջակցությունը Իրանի խաղաղ միջուկային ծրագրերին. Գրուշկո Իրավապահները մտել են ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի տուն. Նոր մանրամասներ Գագիկ Ծառուկյանի տանը կատարվում է զննություն Ալիևի օգնականը Ռուբեն Վարդանյանի դեմ վճիռը որակել է որպես «արդարության վերականգնում» #ՈՒՂԻՂ․ «Տեսա՞ք՝ ՔՊ-ն ու Նիկոլը վախից գոռում են»․ Արմենուհի Կյուրեղյան (video) Սա ակնհայտ ադրբեջանական ֆեյք էջ է․ Տաթևիկ Հայրապետյան ԵԽ պատգամավորը ԵՄ-ին կոչ է արել քայլեր ձեռնարկել Բաքվում պահվող հայ գերիների ազատ արձակման համար Էփշթեյնի գործով հետաքննության շրջանակներում ձերբակալվել է Չարլզ III-ի եղբայրը Սիրիայում ԻՊ-ի կողմնակիցների ճամբարից 20 000 կալանավոր է փախել. Financial Times