ՔՊ-ական պատգամավորներից շատերը խոր ընկճախտի մեջ են հայտնվել. «Հրապարակ»
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ՔՊ-ի ներկուսակցական ընտրություններից հետո գործող պատգամավորներից շատերը խոր ընկճախտի մեջ են հայտնվել, քանի որ քիչ ձայն են ստացել եւ տեղ չեն գտել անգամ պատգամավորության թեկնածուների առաջին 100-յակում։
Օրինակ, ՀՀԿ-ից ՔՊ անցում կատարած պատմաբան Շիրակ Թորոսյանը 103 ձայն է ստացել, ՔՊ-ն ճամբարափոխին, ըստ էության, արժանի դաս է տվել։ Երեկ Թորոսյանը չցանկացավ զրուցել մեզ հետ, անհեթեթ պատճառաբանություններ բերեց, թե, միեւնույն է, ինչ խոսի, մենք մեր ուզածն ենք գրելու: Ախալքալաքցի պատգամավորն ակնհայտ դեպրեսիայի մեջ էր, եւ չկարողացանք համոզել, որ մեր հարցերին պատասխանի։
Կապանցի պատգամավոր Մարինա Ղազարյանն էլ, որ ընդամենը 64 ձայն է ստացել, մոտ հինգ րոպե հեռախոսով բացատրում էր, որ չի կարող խոսել, դրսում է` միջոցառման, թեեւ այդ ընթացքում կավարտեինք հարցուպատասխանը։
Առաջին 100-յակից դուրս մնացածների թվում են նաեւ պատգամավորներ Արմենուհի Ղազարյանը, Հռիփսիմե Գրիգորյանը, որն Արարատ Միրզոյանի «թիկնապահն» է ՔՊ-ում, քանի որ ամուսինը Միրզոյանի աշխատողն է, Էմմա Պալյանը, Միքայել Թումասյանը, Հերիքնազ Տիգրանյանը, որը, ի դեպ, ԱԺ հանձնաժողովի նախագահ է, Գագիկ Մելքոնյանը, Էսթեր Այվազյանը, Մարտի 1-ի զոհերից Գոռ Քլոյանի քույրը՝ Անուշ Քլոյանը, Տիգրան Պարսիլյանը, Վանիկ Օհանյանը»։
11.3 միլիոն դրամի վնաս․ «Ագարակ» մաքսակետի բաժնի պետը, տեղակալը և տեսուչը կկանգնեն դատարանի առաջ Պատերազմ, կորստի ցավ... Պատարագիչ՝ Արարատյան թեմի առաջնորդ Գարեգին Սրբազան (1994թ., հունիս) (video) Առանձին շրջաններում սպասվում են տեղումներ. եղանակի տեսություն Ամենամեծ խնդիրն այն է, որ գերիների թեման, թեև տարբեր ֆորմատի հանդիպումներում արծարծվում է, սակայն որևէ կողմի համար օրակարգի առանցք չի դառնում․ Աբրահամյան ԱՄՆ-ն կարող է ռազմական ուժ կիրառել, եթե Իրանի հետ բանակցությունները փակուղի մտնեն․ Վենս Չենք հավատում, չեք կարող, և ասեմ, թե ինչու (video) Այսօր սպասում ենք փետրվարի ամենատաք օրերից մեկը․ Գագիկ Սուրենյան Եկեղեցին հալածող իշխանությունը դիմադրության ուժեղ պատասխան կստանա․ Տեր Սերոբ քահանա Ազարյան Axios. Ռուսաստանի, Ուկրաինայի և ԱՄՆ-ի բանակցությունները «փակուղու մեջ են» Մեդինսկու դիրքորոշման պատճառով #ՈՒՂԻՂ․ «Մեծ պայթյուն՝ Հայաստանին սպառնացող վտանգից առաջ․ Ռուսաստանը բացեց փակագծեր»․ Չոբանյան (video) Հա՞ց, թե՞ դեղ… էս երկիրը սրան պիտի չհասներ․ Արթուր Միքայելյան Խոշոր ավտովթար՝ Կոտայքում. վարորդներից մեկը ՊՆ ծառայող է, ով վարորդական իրավունքի վկայական չի ունեցել Թող Տերը զորացնի երիտասարդների հավատքը, առաջնորդի ճիշտ ճանապարհով և պահի Իր օրհնության ներքո. Հոգեշնորհ Տեր Շնորհք աբեղա Պալոյան Վարդենյաց լեռնանցքը դժվարանցանելի է Էլեկտրաէներգիայի անջատումներ Երևանի վարչական շրջաններում և մարզերում Առանց Ռուբենի չկա խաղաղություն, առանց Արցախի չկա խաղաղություն․ Րաֆֆի Հովհաննիսյան Իրանի արտգործնախարարը կառուցողական է գնահատել ԱՄՆ-ի հետ անուղղակի բանակցությունները Երևանում կոտրել են Արաբկիր վարչական շրջանի գլխավոր մասնագետի «Mercedes»-ի դռան ապակին Շվեյցարիայում կողմերը կշարունակեն Ուկրաինայի շուրջ բանակցությունները․ Ուիթքոֆ ՔՊ թիմում հերթական դժգոհությունն է առաջացել. «Ժողովուրդ» Վախի մթնոլորտում է պահում ողջ կուսակցությանը. «Իրավունք» Քրեական գործի քննությունը տապալված է. նախկին ոստիկանապետին դատարան չեն կարողանում բերել. «Ժողովուրդ» Արամ Սարգսյանը՝ տրոյական ձիու կերպարում. նա կարծում է, որ իշխանությունը «քցում» է իրենց. «Հրապարակ» «Փաստորեն, լիչնի նիպրիյազն եմ հա՞ սեփական թիմում». Փաշինյանը՝ ՔՊ–ականներին. «Իրավունք» ՔՊ-ական պատգամավորներից շատերը խոր ընկճախտի մեջ են հայտնվել. «Հրապարակ»