Ովքե՞ր են այն ՔՊ-ական պատգամավորներն, որոնց չհաջողվեց լինել ՔՊ նախընտրական ցուցակի առաջին փուլի 50-յակում
ԱԺ ՔՊ խմբակցության պատգամավոր, արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սարգիս Խանդանյանը՝ 282 ձայն։ ԱԺ ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Լուսինե Բադալյանը՝ 270 ձայն։ ԱԺ ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Արփի Դավոյանը՝ 264 ձայն։ ԱԺ ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Լիլիթ Մինասյանը՝ 254 ձայն։ ԱԺ ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Տրդատ Սարգսյանը՝ 254 ձայն։ ԱԺ ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Մարիամ Պողոսյանը՝ 238 ձայն։ ԱԺ ՔՊ խմբակցության պատգամավոր, ԱԺ պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը՝ 225 ձայն։ ԱԺ ՔՊ խմբակցության պատգամավոր, ԱԺ ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Ծովինար Վարդանյանը՝ 216 ձայն։ ԱԺ ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Նարեկ Ղահրամանյանը՝ 206 ձայն։ ԱԺ ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Թագուհի Ղազարյանը՝ 186 ձայն։ ԱԺ ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Լիլիթ Ստեփանյանը՝ 186 ձայն։ ԱԺ ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Էդուարդ Աղաջանյանը՝ 171 ձայն։