«Կարեն Կարապետյանը ճիշտ ուղի է բռնել». Աղվան Վարդանյան (video)
«Հայելի» ակումբում կայացած այսօրվա ասուլիսում ՀՅԴ պատգամավոր Աղվան Վարդանյանը, անդրադառնալով կառավարության վարած քաղաքականությանը, ասաց, որ գոհ է, ավելին. «Ես կարծում եմ, որ մեր ոչ միայն տնտեսական, այլև ողջ պրոբլեմների ախտաճանաչումը կատարված է ճիշտ, խնդիրները ձևակերպված են ճիշտ, աշխատանքի ուղղությունները, գուցե ոչ բավարար տեմպերով, բայց ընթանում են»: Այնուհետև նկատեց, որ անցած տարվա 0,2% տնտեսական աճի փոխարեն այս տարի ունենք 6,5-7% աճ, արտահանման ծավալների աճին՝ վերջին 7-8 տարիների համեմատությամբ, տվեց ռեկորդային բնորոշում: Նույնիսկ շինարարության ոլորտը, որը տասնամյակով միշտ բացասական ցուցանիշ ուներ, փոքր, բայց աճ է գրանցել, զբոսաշրջությունը ևս: Նրա համոզմամբ՝ ստեղծվում են այն բոլոր հիմքերը, որոնք հնարավորություն կտան հետագայում նաև լրջորեն զբաղվելու սոցիալական արդարության խնդիրները լուծելու հարցերում: «Կառավարության առաջընթացը չեմ վերագրում միայն Կարեն Կարապետյանին, իհարկե, իր դերը շատ կարևոր է: Ես առաջընթացը վերագրում եմ խնդիրների ճիշտ ձևակերպմանը, որը կար և՛ հանրապետության նախագահի մեկ տարի առաջվա ելույթի մեջ, և՛ Դաշնակցության ու ՀՀԿ համաձայնագրերում»,- ասաց նա և ավելացրեց, -«Այդ խնդիրները ձևակերպված են քաղաքական մակարդակում և ամբողջ կառավարությունը, իսկապես, շատ լավ աշխատանք է կատարել»: Հարցին, թե ո՞վ կառաջադրվի վարչապետի պաշտոնում հաջորդ տարի, Աղվան Վարդանյանը ասաց, որ այսօր վաղ է խոսել այդ հարցի մասին:
Ռուսական կողմը հաստատել է իր աջակցությունը Թուրքիայի անվտանգությունն ապահովելու համար կձեռնարկենք նաև անդրսահմանային քայլեր. Էրդողան Ադրբեջանական «դեմոկրատիան» հասավ Վաշինգտոն Հայաստանի դատավորներն իրենց օժտել են կաթողիկոսական իշխանությամբ. Տեր Մաղաքիա Իրանն ամերիկացիներին թշնամի չի համարում. Արաղչի Թուրքիայում ձերբակալել են գերմանական Deutsche Welle-ի լրագրողին ՖԻՖԱ-ն պատրաստվում է փոխել ֆուտբոլի կանոնները Վինիսիուսի սկանդալից հետո Հայաստանը կարող է դառնալ Ադրբեջանի և Թուրքիայի միջև էներգետիկ համագործակցության մաս․ թուրք նախարար Վանաձորում բախվել են «Skoda»-ն և «Opel»-ը․ կա վիրավոր Ամեն ջանք գործադրելու ենք մեր ժողովրդի՝ Արցախ վերադառնալու իրավունքը իրացնելու համար. Արցախի ԱԺ «Երվանդ Բոզոյանը մի տարի առաջ էր ասել՝ նոյեմբերի 9-ը մեր փրկօղակն է, պիտի կախվեինք դրանից»․ Այվազյան (video) «Ռուսաստանը միակ երկիրն է, որն ունի այնպիսի զենք՝ ԱՄՆ-ն կոչնչացնի» (video) «Դուք պիտի՞ հասկանաք՝ Քոչարյանը մարդա**ան չէ, հիմա տեսեք՝ ով էսքան մարդու ս**նեց»․ հոգեբան (video) Եթե դիմադրենք, Պուտինը կգա․ Հայկ Այվազյան (video) «Սրանք ասֆալտով փող ուտելուց կզրկվեն, եթե․․․»․ Արմինե Ադիբեկյան (video) Սամվել Կարապետյանի նկատմամբ որոշման փոփոխության հետ իշխանությունը հա՞շտ է․ դատավորի արձագանքը (video) Պուտինը նոր պատերազմ է հայտարարել․ Հայկ Այվազյան (video) #ՀԻՄԱ․ ՇՏԱՊ․ Քաղաքապետարանը բարբարոսաբար քանդում է քաղաքացիների ավտոտնակները՝ առանց ծանուցման (video) Սամվել Կարապետյանի կալանքը երկարացրիք, հետո՝ փոխեցիք տնային կալանք․ հարց՝ դատավորին (video) Ո՞ր դեպքում ընդդիմությունը կշահի․․․ (video) Ինչու և ինչպես են շարունակաբար բոլորիս խաբում․ Հովհաննես Ավետիսյան (video) Ռուսաստանում Պուտինը գնում է կտրուկ քայլերի․ ապստամբություն է սկսվում․ Հայկ Այվազյան (video)