Ալիևը երեկ հերթական անգամ հայ ժողովրդին թիրախավորել է որպես «թշնամի», «բարբարոս», «թալանչի», «ֆաշիստ» և այլն, իսկ Աղդամն էլ որոշել է անվանել «Կովկասի Հիրոսիմա». Արտյոմ Տոնոյան
Արտյոմ Տոնոյանը գրում է. «Ալիևը երեկ հերթական անգամ հայ ժողովրդին թիրախավորել է որպես «թշնամի», «բարբարոս», «թալանչի», «ֆաշիստ» և այլն, իսկ Աղդամն էլ որոշել է անվանել «Կովկասի Հիրոսիմա»։
Առաջիկայում Ալիևի բերանից Ադրբեջանի բնակիչները կիմանան նաև, թե որն է «Կովկասի Նագասակին», ու քանի որ այս ամենը որևէ կապ չունի ոչ խաղաղության, ոչ խաղաղ համակեցության ու տեսանելի ապագայում ոչ էլ դրա որևէ հնարավորության հետ, որպես առավոտյան ընթերցանություն առաջարկում եմ ծանոթանալ իմ ու Լևոնի (Levon Hovsepyan) նոր հոդվածի հետ, որտեղ փորձել ենք բացատրել, թե ինչու Ադրբեջանը չի ուզում Հայաստանի հետ խաղաղություն, և ինչու է հայ ժողովրդի հետ խաղաղ համակեցությունը ընկալվում որպես գոյաբանական սպառնալիք Ադրբեջանի իշխող քաղաքական վերնախավի մոտ»։
դիտվել է 157 անգամ
Փուչիկները հերթով պայթում են. Կառավարության «աննախադեպ» ձեռքբերումների մերկությունը. 168.am Իմամօղլուի ձերբակալությունն ամենամեծ հարվածներից մեկն է Թուրքիայի ժողովրդավարության դեմ. ԵԽ Խայտառակություն է, երբ Գերմանիայի նախագահը Հայաստանում է, նրա աշխատակազմը ներողություն է խնդրում Ալիևից. Ղուկասյան Նախկինում անձամբ ճանաչելով Վիլենին՝ կարող եմ հավատալ, որ ինքնուրույն որոշում է. Արսեն Բաբայան Սպասելու եմ Մարտուն Գրիգորյանին թիրախավորողների զղջացող գրառումներին. Հայկ Մամիջանյան ՆԱՏՕ-ի երկրները սկսում են լայնածավալ օդային զորավարժություններ Թրամփը դժգոհ է Ուկրաինայի և Ռուսաստանի հայտարարություններից․ Սպիտակ տուն Արցախցիների իրավունքների պաշտպանության հանրահավաքից հետո աճել է արցախցիների հանդեպ ատելության խոսքը. հայտարարություն Մարտուն Գրիգորյանը հայտարարություն կանի Ողբերգական դեպք, հողամասում փոսից դուրս է բերվել մաhացած մարդ Ադրբեջանցիները շարունակում են ահաբեկել Սյունիքի գյուղերի բնակիչներին, ինչպես արցախցիների նկատմամբ Օդի ջերմաստիճանը կնվազի Հաղթանակը նշողներին տուգանել են Վարչական ռեսուրսն էլ հանես, տակը բան չի մնա Ինչ է ասել Փաշինյանը Արցախցիների հանրահավաքի մասին Փաշինյանը գիշերը հերթական «զոհերի» ցուցակ է պատրաստել. «Աղազարյանին երանի եք տալու» Թռնելու ժամանակը չէ՞ Ինքնախաբեությո՞ւն, թե՞ հայ ժողովրդին հերթական անգամ դիտավորյալ մոլորության մեջ գցելու փորձ ՀՀ իշխանությունն օրակարգից հանում է Հայոց ցեղասպանության հարցը․ Աբրահամյան Ողբերգական վթար Երևան-Մեղրի ճանապարհին, 1 մարդ մաhացել է, 3-ը՝ վիրավnրվել Հարբած «արկածներ» անելուց հետո ՔՊ-ականը որոշել է վայր դնել մանդատը Գազայում 40 օրով հրադադար հաստատելու համար Իսրայելը պահանջում է ազատ արձակել 11 պատանդի Մոսկվան և Վաշինգտոնը շարունակում են ջանքերը երկկողմ հարաբերությունների վերականգնման ուղղությամբ․ Կրեմլ Վեհափառը եվրոպական պատվիրակության հետ հանդիպմանը մտահոգություն է հայտնել Ադրբեջանում պահվող հայերի առնչությամբ Գալու է օրը, երբ կհասնեն «Զանգեզուրի միջանցքի» բացմանը, քանի որ ուժ են հավաքում այդ օրվա համար. Տաթևիկ Հայրապետյան