Սարիկն անում է այն, ինչ անում է վեցնոցը՝ դավաճանությունն ու սեփական վիժվածքությունը քողարկել մտացածին վատով․ Միհրան Հակոբյան
Պատմաբան Միհրան Հակոբյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է․
«Ղարաբաղն էնքան վատ տեղ էր, որ գյումրեցիները փող էին տալիս, որ այնտեղ չծառայեին»: Էս մտքի հեղինակը Ալիևի վեցնոցի Գյումրիի քաղաքապետի թեկնածուն է:
Սարիկն անում է այն, ինչ անում է վեցնոցը՝ դավաճանությունն ու սեփական վիժվածքությունը քողարկել մտացածին վատով:
Արցախը վատ տեղ էր, դրա համար ենք հանձնել: Շուշին դժգույն քաղաք էր, դրա համար ենք հանձնել: Սա է սրանց «տրամաբանությունը»: Սրանց դուրս տվածների համատեքստում փառք տանք Աստծուն, որ 88-ի երկրաշարժի պահին Հայաստանի ղեկավարի աթոռին վեցնոցը չէր շպրտած, Սարիկն էլ Լենինականի գործկոմի ղեկավարի ժ/պ-ն չէր, թե չէ տալու էին թուրքին՝ որպես այդ պահին աշխարհի ամենավատ, ամենադժգույն, ամենակործանված վայր:
Մի օր վեցնոցը չի լինելու, և մենք դա տեսնելու ենք: Նաև տեսնելու ենք, թե իր դուրս տվածների համար Սարիկն ինչ պատասխան է տալու հայրենի Արցախի պաշտպանության համար կյանքը տված հայ մարդկանց զավակներին»:
դիտվել է 155 անգամ
Գալու է օրը, երբ կհասնեն «Զանգեզուրի միջանցքի» բացմանը, քանի որ ուժ են հավաքում այդ օրվա համար. Տաթևիկ Հայրապետյան Գլուխներ կթռնեն. Փաշինյանը «չիստկա» կանի ՔՊ-ում Վեց ժամ՝ հանուն ոչնչի Դատախազը կգնա Տիգրան Ավինյանի հետևից. ԱՆԻՖ հիմնադրամի 25 մլրդ թալանի «անունները» ՈՒԵՖԱ-ի նախագահ Չեֆերինին Հայաստանում հարցեր ունի Ովքեր են մեղավոր Փարաքարում ՔՊ-ի պարտության համար Յոթնամյա ավեր Հայոց պետականության փրկությունը ՀՀ-ում օր առաջ վերջնական իշխանափոխությունն է Անհետ կորածների ծնողները Արսեն Թորոսյանին և Մհեր Բիշարյանին կանչել են ԱԺ՝ խաբելու համար պատասխան տալու ՔՊ-ում շոկի մեջ են Ո՞վ էր կազմակերպել Գյումրու ակցիան, և ի՞նչ կործանարար հետևանքների մասին էին զգուշացնում երիտասարդները Էրդողանը վտանգավոր է և՛ տարածաշրջանի, և՛ իր ժողովրդի համար. Իսրայելի ԱԳ նախարար Անհնար է սառնասրտորեն վերաբերել երկրի պաշտպանության մեկնած և սեփական օջախներ չվերադարձած անձանց շուրջ ստեղծված անորոշությանը․ Տիգրան Աբրահամյան Վեհափառն իր մտահոգությունն է հայտնել անվտանգային մարտահրավերների, հայ գերիների առնչությամբ Ողբերգական դեպք՝ Վայոց ձորի մարզում Իշխանության չափարը քանդվեց, ամբարտակում ճեղք առաջացավ Իմամօղլուի ձերբակալությունն ամենամեծ հարվածներից մեկն է Թուրքիայի ժողովրդավարության դեմ. ԵԽ 25-ամյա բուժառուի եղբայրը պնդում է՝ քրոջ կյանքը հնարավոր կլիներ փրկել, եթե սխալ ներարկում չանեին ԱԱԾ տնօրենը՝ թուրք բլոգերի երեւանյան նկարահանումների մասին Այս լարված պահին նիկոլական քարոզչությունը տարածում է Արմեն Աշոտյանին վերագրվող ՖԵՅՔ ՆՅՈՒԶ Վանեցյանը` Մարտուն Գրիգորյանի հայտարարության մասին ՇՏԱՊ․ Բաքվից հայտարարում են՝ ուժ են հավաքում «Զանգեզուրի միջանցքի» բացման համար»․ ադրբեջանագետ