Առկա չէ որևէ դատական ակտ, որով այս կամ այն կերպ հաստատված է առաջադրված մեղարդանքում Տարոն Մարգարյանի մեղավորությունը. Բենիկ Գալստյան
Փաստաբան Բենիկ Գալստյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է․
Գլխավոր դատախազն Ազգային ժողովում նշեց, որ՝ «մենք սպասեցինք դատարանի կողմից որոշում կլինի և կդիտենք նախկինում թույլ տրված չարաշահումները որպես «պրեդիկատ» հանցագործություն՝ նախորդող հանցագործություն, որը անհրաժեշտ է փողերի լվացման համար…»՝ թերևս այդ ձևով փորձելով պատճառաբանել, թե ինչու են այսքան ժամանակ անց հիշել պարոն Մարգարյանի կողմից «փողերի լվացում» կատարելու մասին։
Մինչդեռ հարկ է փաստել, որ դատարանում քննվող քրեական գործով առկա չէ որևէ դատական ակտ, որով այս կամ այն կերպ հաստատված է առաջադրված մեղարդանքում Տարոն Մարգարյանի մեղավորությունը, որևէ ձևով՝ թեկուզ անուղղակի հաստատված է Տարոն Մարգարյանի կողմից հակաօրինական արարք կամ ինչպես նշեց գլխավոր դատախազը՝ «չարաշահումներ» կատարելու փաստը։
Այս մտքով, սակայն, գլխավոր դատախազն ըստ էության հակասում է ինքն իրեն. մի կողմից նշում է, որ վճռաբեկ դատարանի կողմից ձևավորված մոտեցումներով՝ ամենևին անհրաժեշտ չէ, որ նախորդող հանցանքը հաստատված լինի օրինական ուժի մեջ մտած դատական ակտով, մյուս կողմից՝ պնդում է, որ սպասել են դատարանի ակտին, որով կհաստատվի նախորդող հանցանքը։
Այս պայմաններում առավել քան ակտուալ է մնում այն հարցը, թե ինչու են քննչականն ու դատախազությունը միայն 4 տարի անց որոշել պարոն Մարգարյանի նկատմամբ քրեական հետապնդում իրականացնել «փողերի լվացման» համար։
Շարունակելի…»
Ստյոպա Սաֆարյանը տեղով խայտառակություն է․․․ Հայկ Նահապետյան (video) Անդրանիկ Միհրանյանը հենց այդ պահին ասաց՝ «երբ փողոցի բոմժը գալիս է իշխանության»․․․ (video) Մարտուն Գրիգորյա՛ն, Վարդան Ղուկասյանը ձեռքը մեկնել է․․․ Հովհաննես Իշխանյան (video) Դիմում եմ Մարտուն Գրիգորյանին․ տոտալ ինքնապաշտպանության պետք է անցնել․ Հայկ Նահապետյան (video) ՇՏԱՊ․ Վիճաբանություն ու ծեծկռտուք ԱԺ-ում՝ անհետ կորածների հարազատների ու ՔՊ-ականների միջև (video) Ընդդիմությու՛ն, Գյումրիում քվե եք ստացել մի բանի համար․ Նաիրա Զոհրաբյան (video) Եթե թշնամիները զավթեն իշխանությունը Գյումրիում... Հուսամ մինչև երեկո կլսենք Բաքվում պահվող հայերի հարցով մի քանի անգամ դիմել եմ Պուտինին. Արա Աբրահամյան #ՈՒՂԻՂ․ «Գյումրիում Նիկոլի նավակը թափով ճոճվեց»․ Հովհաննես Իշխանյան (video) Գերմանիայի նախագահն Արցախի մասին Ինչ է լինելու ըստ Գյումրու համայնքի ավագանու նախնական արդյունքների. Գոհար Մելոյան Նիկոլի դեմ կարելի է գնալ ընտրությունների ու հաղթել. Տիգրան Քոչարյան Ի՞նչ է պահանջել Փաշինյանը Վիլեն Գաբրիելյանից․ Աննա Մկրտչյան (video) Գյումրիի որոշ տեղամասերում կլինի վերահաշվարկ Նախարարը հուզված դուրս եկավ անհետ կորած զինծառայողների հարցով լսումներից ԱԺ-ում անհետ կորածների ծնողներից մեկը Գեղամ Նազարյանի հետ լեզվակռիվ է ունեցել․ Արսեն Ղուկասյան Լարված խոսակցություն անհետ կորածի ծնողի ու Անդրանիկ Քոչարյանի միջև․․․ (video) Լարված իրավիճակ և բղավոցներ՝ ԱԺ-ում Պաշտպանության փոխնախարարը՝ սահմանային կրակոցների մասին (video) Վիլեն Գաբրիելյանը Գյումրիում հարբած «գաստրոլների» մասին (video) Ուկրաինան երբեք ՆԱՏՕ-ի անդամ չի դառնա․ Թրամփ Փաշինյանին չե՛մ ընդունում, 2-րդ անգամ չեմ բարևի, եթե․․․ Վարդան Ղուկասյան (video) Շոլցը դատապարտել Է Թրամփին Անցողիկ շեմը չհաղթահարած ուժերի ձայներն ուղղակի փոշիանում են. Գոհար Մելոյան Փարաքարցիները «սատկացրեցին» Նիկոլին... Նաիրա Զոհրաբյան (video)