ԱՄՆ-ը չեղարկել է «Ազատություն» ռադիոկայանի ֆինանսավորումը դադարեցնելու որոշումը
ԱՄՆ-ի զանգվածային լրատվության գլոբալ գործակալությունների գործակալությունը (USAGM) հետ է կանչել «Ազատ Եվրոպա/Ազատություն» ռադիոկայանի ֆինանսավորման ստուգման մասին որոշումը: Ինչես փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը, այս մասին ասված է ԱՄՆ Կոլումբիայի մայրաքաղաքային շրջանի դատարանի էլեկտրոնային տվյալների բազայում ստացված փաստաթղթում։
Գործակալության հատուկ խորհրդական Քերի Լեյքի՝ «Ազատություն» ռադիոկայանի նախագահ Սթիվեն Կապուսին ուղղված նամակում ասվում է, որ մարտի 15-ի հրամանը՝ դադարեցնելու ԱՄՆ կառավարության ֆինանսավորումը մեդիա կորպորացիայի համար, չեղյալ է հայտարարվել: Նամակում նշվում է նաև, որ դրամաշնորհների հատկացման մասին համաձայնագիրը վերականգնվել է։
Միևնույն ժամանակ. գործակալությունը նշել է, որ իրեն իրավունք է վերապահում ապագայում դադարեցնել ֆինանսավորումը, եթե նման որոշումը նպատակահարմար և օրինական համարվի։
Ավելի վաղ, «Ազատություն» ռադիոկայանը հայց էր ներկայացրել ԱՄՆ Գլոբալ լարտվամիջոցների գործակալության դեմ՝ պահանջելելով դատարանից կանխել Կոնգրեսի կողմից «Ազատության»-ը տրամադրված դրամաշնորհը դադարեցնելու USAGM-ի փորձերը:
«Վիլեն Գաբրիելյանը գազանանոցից փախել էր», տեսնողներին խնդրում ենք ահազանգել (video) Մարտուն Գրիգորյա՛ն, ինչ եք այդքան մտածում ու քննարկում, արագ որոշում կայացրու․ Ղազարյան (video) Նիկոլը գնացել էր Գյումրի օպել քշող «համբալներին սպառնում էր» (video) #ՈՒՂԻՂ․ Գյումրից հետո Նիկոլը նորից մտավ բունկեր․ Նաիրա Զոհրաբյան (video) «Ով չմիացավ, իր խիղճն իրեն հանգիստ չի տալու». Արա Աբրահամյանը՝ Գյումրու ընդդիմադիր թեկնածուներին ՆԱՏՕ-ի երկրները լայնածավալ ռազմաօդային զորավարժություններ են սկսում Որտեղ է Մարտուն Գրիգորյանը՝ նրա տեղը հայտնի չէ. Հրապարակ Իրեն ամեն ինչ ներվելու է, բացի երեկվա բլթոցից, որ 2026-ին իրենք իշխանությունը տալու են. Տիգրան Քոչարյան Սիրիայի ժամանակավոր նախագահը նշանակել է անցումային կառավարություն Ինչո՞ւ Արա Աբրահամյանին թույլ չէին տալիս մուտք գործել Հայաստան. ՌՀՄ նախագահը պարզաբանում է «Ռոսսիա մոլ»-ի ոսկու սրահից գողացել են 2 ոսկյա վզնոց՝ պատճառելով 1 մլն 250 հազար դրամի վնաս Զելենսկին շատ մեծ խնդիրներ կունենա, եթե հրաժարվի օգտակար հանածոների շուրջ գործարքից. Թրամփ Արմատական ընդդիմությունը, ինչպես Գյումրիում, այնպես էլ վաղը-մյուս օրը հանրապետությունում տանելու է հաղթանակ․ Սևակ Հակոբյան Մոսկվան և Վաշինգտոնը սկսել են քննարկել ռուսական հազվագյուտ հողային մետաղների շուրջ նախագծերը Սթարմերը և Թրամփը պայմանավորվել են Ռուսաստանի վրա ճնշումը շարունակելու շուրջ Վարդան Ղուկասյանի ընդդիմադիր քաղաքապետ լինելը՝ քաղաքական ընդդիմության համար լուրջ ռեսուրս է․ Վահե Եփրիկյան ԽԱՅՏԱՌԱԿՈՒԹՅՈՒՆ. հարբած ՔՊ-ական Վիլեն Գաբրիելյանի «բազառը» Գյումրիում (video) ՔՊ–ականի «լկտի» պահվածքը Գյումրիում․ «Դուք շատ փոքր մարդ եք», «էն կողմ գնացեք» (video) «Էդ ես եմ հայհոյե՞լ, ես ոչ մեկին չեմ վիրավորել»․ հարբած Վիլեն Գաբրելյանը հետ է կանգնում իր խոսքերից (video) Գիշերվա ընթացքում ՌԴ-ն ուկրաինական 66 անօդաչու է խոցել. ՌԴ ՊՆ Ինձ դառձրել եք էսօրվա համար 1 աստղ․ ՔՊ–ական պատգամավորի պահվածքը ոչ սթափ վիճակում (video) ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ չեն բացել․ Ադրբեջանը ապատեղեկատվություն է տարածում Լոռու մարզպետը աղետի գոտուց փախել է և եկել է գյումրի (video) Ընդդիմության բոլոր հատվածները պետք է մի կողմ դնեն հին ու նոր հակասությունները և միավորվեն մեկ նպատակի շուրջ. քաղտեխնոլոգ