Խորտակվելուց հետո Փաշինյանը կդառնա աշխարհում միակ, բացառիկ այն «կղանքը, որը չի ելնի ջրի երես»․ Սուքոյան
ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Լևոն Քոչարյանի օգնական Արթուր Սուքոյանը գրում է․
«Նիկոլ Փաշինյանը վերջերս հայտնվել է քաղաքական «ճահճում», որտեղ յուրաքանչյուր գործողություն միայն արագացնում է նրա «խորտակումը»։ Սակայն սա պարզապես անհատական ճգնաժամ չէ, այլ պետական կործանման վտանգ պարունակող երևույթ, որի հետևանքները դուրս են գալիս նրա անձնական իշխանության սահմաններից ու սպառնում են ողջ պետականությանը։
Որպես համառ մարդ՝ նա փորձում է դուրս գալ այս ինքնաոչնչացման ցիկլից։ Նրա ինքնապահպանման բնազդը կրկնակի է գործում, քանի որ խոսքը միայն ֆիզիկական գոյության մասին չէ, այլ նաև իշխանության պահպանման։
Ի ուրախություն մեզ, որքան շատ է նա «թպրտում ճահճում» իշխանությունը պահելու համար, այնքան ավելի է խորանում նրա մեջ։ Օրինակները բազմաթիվ են, սակայն դրանցից ամենաթարմը երեկվա հիստերիան և դրա հետևանքները՝ Գյումրու ընդդիմադիր թեկնածուների նկատմամբ ոստիկանական ճնշումները։ Բայց այս գործընթացն ունի նաև իր վտանգավոր կողմը․ նա փորձում է իր հետ «խորտակել» պետությունը և հայկական ինքնությունը(մեր անելիքը ավելի շատ այստեղ է)։
Այնուամենայնիվ, նրա մոտալուտ «վախճանը» արդեն պարզ երևում է, և դա բացառիկ ձևով ոգևորիչ է ինձ համար։ Քանի որ մինչ այս ոչ մի ընտրություն կամ շարժում նրան այսքան մոտ չի բերել անկմանը (թեպետ անկասկած դրանք են նպաստել այս ամենին)։
Եվ շուտով երբ արդեն ճահճից միայն գլուխը կմնա ջրի երեսին, նա անշարժ կսպասի, որ ինչ-որ մեկն իրեն ձեռք մեկնի։ Բայց չի գիտակցի, որ նույնիսկ պատահական անցորդը կամ իր ամենահավատարիմը ոտքը կդնի նրա գլխին՝ վերջնականապես խրելով ճահճի մեջ, որտեղից այլևս վերադարձ չկա։
Նրա համար այս պատմության մեջ գուցե մի դրական բան կա. Նիկոլ Փաշինյանը գրգռվում է իր բացառիկության մտքից, և ի վերջո խորտակվելուց հետո նա կդառնա աշխարհում միակ, բացառիկ այն «կղանքը, որը չի ելնի ջրի երես»։
դիտվել է 895 անգամ
#ՈՒՂԻՂ․ Գյումրից հետո Նիկոլը նորից մտավ բունկեր․ Նաիրա Զոհրաբյան (video) Սիրիայի ժամանակավոր նախագահը նշանակել է անցումային կառավարություն Ինչո՞ւ Արա Աբրահամյանին թույլ չէին տալիս մուտք գործել Հայաստան. ՌՀՄ նախագահը պարզաբանում է «Ռոսսիա մոլ»-ի ոսկու սրահից գողացել են 2 ոսկյա վզնոց՝ պատճառելով 1 մլն 250 հազար դրամի վնաս Զելենսկին շատ մեծ խնդիրներ կունենա, եթե հրաժարվի օգտակար հանածոների շուրջ գործարքից. Թրամփ Արմատական ընդդիմությունը, ինչպես Գյումրիում, այնպես էլ վաղը-մյուս օրը հանրապետությունում տանելու է հաղթանակ․ Սևակ Հակոբյան Մոսկվան և Վաշինգտոնը սկսել են քննարկել ռուսական հազվագյուտ հողային մետաղների շուրջ նախագծերը Սթարմերը և Թրամփը պայմանավորվել են Ռուսաստանի վրա ճնշումը շարունակելու շուրջ Վարդան Ղուկասյանի ընդդիմադիր քաղաքապետ լինելը՝ քաղաքական ընդդիմության համար լուրջ ռեսուրս է․ Վահե Եփրիկյան ԽԱՅՏԱՌԱԿՈՒԹՅՈՒՆ. հարբած ՔՊ-ական Վիլեն Գաբրիելյանի «բազառը» Գյումրիում (video) ՔՊ–ականի «լկտի» պահվածքը Գյումրիում․ «Դուք շատ փոքր մարդ եք», «էն կողմ գնացեք» (video) «Էդ ես եմ հայհոյե՞լ, ես ոչ մեկին չեմ վիրավորել»․ հարբած Վիլեն Գաբրելյանը հետ է կանգնում իր խոսքերից (video) Գիշերվա ընթացքում ՌԴ-ն ուկրաինական 66 անօդաչու է խոցել. ՌԴ ՊՆ Ինձ դառձրել եք էսօրվա համար 1 աստղ․ ՔՊ–ական պատգամավորի պահվածքը ոչ սթափ վիճակում (video) ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ չեն բացել․ Ադրբեջանը ապատեղեկատվություն է տարածում Լոռու մարզպետը աղետի գոտուց փախել է և եկել է գյումրի (video) Ընդդիմության բոլոր հատվածները պետք է մի կողմ դնեն հին ու նոր հակասությունները և միավորվեն մեկ նպատակի շուրջ. քաղտեխնոլոգ Հաստատվել է հանրակրթական ուսումնական հաստատության ղեկավարման հավաստագրի համար հավակնորդների քննության ժամանակացույցը Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրшկ են բացել Սյունիքի մարզի Խնածախ բնակավայրի ուղղությամբ, ինչի հետևանքով վնшսվել է բնակելի տnւն. ՀՀ ՊՆ (լուսանկարներ) #ՈՒՂԻՂ․ Գյումրին մերժեց թշնամուն․ Էդգար Ղազարյան (video) Խամենեին պատասխանել է Թրամփի՝ Իրանը ռմբակnծելnւ uպառնшլիքին Պատմության արյnւնnտ էջերը վերջնական շրջելու պատմական հնարավորություն է ստեղծվել, բայց դրա համար Հայաստանը «պետք» է փոխի Սահմանադրությունը. Ադրբեջանի ԱԳՆ Մյանմայում երկրաշարժի զոհերի թիվը հասել է 1700-ի Հայաստանում ավագանու ընտրությունները դարձել են հանուն հայոց պետականության ու արժեքների պահպանության կռիվ. Արման Թաթոյան