Էմմա Գրիգորյանի հայրը փոխանցեց, որ նա հիմա արնահոսում է. Կարեն Սիմոնյան
Մեր համակիրներից Էմմա Գրիգորյանի հայրը մեզ փոխանցեց, որ նա արնահոսում է այս պահին, ես կոչ եմ անում բոլոր իրավաբաններին, բացի այն իրավաբանները, ովքեր հենց մեր հետ են կապ հաստատել, մնացածին նույնպես, որ գնան Երևան հակակոռուպցիոն կոմիտեի և աջակցություն հայտնեն մեր Էմա Գրիգորյանին։ Այս մասին Գյումրիում «Մայր Հայաստան» դաշինքի շտաբում լրագրողների հետ զրույցում նշեց Գյումրիի քաղաքապետի թեկնածու Կարեն Սիմոնյանը:
«Բոլորին ես կոչ եմ անում, որ գնան այնտեղ, որովհետև ես այս պահին այստեղ եմ, այստեղի հարցերով եմ զբաղված և չեմ տիրապետում ինֆորմացիային»,-ասաց նա:
Դիտարկմանը, որ գուցե ձայնագրության մեջ հենց Էմմա Գրիգորյանի ձայնն է, որտեղ խոսվում է ընտրություններին իրենց թեկնածուին ձայն տալու մասին, Սիմոնյանն ասաց. «Մանր խոսակցություններ են, յուրաքանչյուր գրասենյակում էլ դա կա, յուրաքանչյուր համակիր ուզում է, որ իրեն իր ընկերուհին, իր ընկերը, իր բարեկամը, գնա և ձայն տա այն կուսակցությանը կամ այն դաշինքին, ում որ ինքն է սատարում: Նման մանր բաները բերել սարքել հակակոռուպցիոն կոմիտեի քննության առարկա…»,- հայտարարեց նա: