Եթե կա մարդ, ում վերագրվում է որոշակի դեղեր խմելը, ապա դա դուք եք. Աննա Գրիգորյանը՝ Փաշինյանին
Ձեզ համար շատ նորություն կլինի, որ այս երկրում, եթե մի մարդ կա, ում վերագրվում է որոշակի դեղեր խմելը, ապա դա դուք եք, կոռեկտ արտահայտվեք։ Այս մասին ԱԺ-ում կառավարության հետ հարցուպատասխանի ժամանակ ասաց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Աննա Գրիգորյանը։
«Միակ բանը, որ կարողանում ենք խմել այստեղ ջուրն է։
Հաջորդը, այդ եթե ձեր իշխանության յոթերորդ տարում դուք նոր սկսել եք կրթվել, դա դեռ չի նշանակում, որ դուք կարող եք մեղադրել ինձ կամ մի ամբողջ ժողովրդի, որ դեմ է, որ դուք գնաք ստորագրեք մի փաստաթուղթ, որի մասին որևէ մեկը տեղյակ չի։ Կրկնում եմ, ինչպես դուք եք ասել, դուք ընդամենը տեղապահն եք։ Հայտնեք իրական իշխանությանը, ինչ է տեղի ունեցել։
Ես իհարկե կարող եմ շարունակել խոսել նրա մասին, թե ինչ զիջումներ եք դուք իրականացնել, ու դուք ինքներդ շատ լավ գիտեք, որ այդ ցանկն անվերջ է։ Դուք շատ լավ գիտեք, թե նոյեմբերի 9-ից հետո դեկտեմբերի 17-ի հրամանը ինչպես է ձևավորվել։ Ես պե՞տք է ձեզ հիշեցնեմ, որ այդ նույն հատվածը, որ ասում եք շատ անվտանգ է՝ իրականում անվտանգ չի եղել, Ներքին Հանդում առաջխաղացում է եղել, կրակոցներ է եղել, Սև լճում նոր տարածքների գրավում է եղել։ Ես հիշեցնեմ այն ողբերգական ու ամոթալի տեսարանները, երբ ադրբեջանցիները գալիս էին ու իրենց ընդամենը մի հովիվն էր դիմավորում։ Դուք ընդհանրապես խաղաղության մասին չեք մտածում, բացառապես թղթի մասին եք մտածում, որի վրա միգուցե խաղաղություն բառը կլինի, բայց ընդամենը ձեր համար այն վերարտադրման իրական նշանակություն կունենա»,-հայտարարեց Աննա Գրիգորյանը։
Փաշինյանն էլ պատասխանեց, որ դեղ խմելու մեջ ամոթ բան չկա։
Բագրատ Սրբազանին կտուգանեն Միջադեպ Գյումրու ընտատեղամասերից մեկում (video) Արցախցիների հանրահավաքի մասնակիցներից բազմապատիկ շատ նրանց հանդեպ ատելությունն ու թշնամանքն է տարածվում . լրագրող Սպանություն՝ Կոտայքի մարզում․ կան վիրավորներ և զոհ Ի՞նչ է անում Սարիկ Մինասյանի ԱԱԾ-ական բարեկամը․ Ռուբեն Մխիթարյան (video) Ընտրությունների ընթացքը Գյումրիում և Փարաքարում ՔՊ-ն դատի կտա Արման Թաթոյանին ՔՊ-ն քաղաքապետ չի՛ ունենալու․ Մարտուն Գրիգորյանը՝ ընդդիմության հետ համագործակցության մասին (video) Պահանջում եմ ՀՀ կառավարությունից՝ դադարեցնել արցախահայության դեմ խայտառակ քաղաքականությունը. Մանե Թանդիլյան Նախատեսվում են ամենօրյա ռեժիմով բողոքի և իրազեկման ակցիաներ Ահաբեկչական հարձակում` Զարուհի Փոստանջյանի հայրական տան վրա. լուսանկարներ Առավելագույնն անել՝ Ադրբեջանում պատանդառված ու խոշտանգվող հայերի պաշտպանության և հրատապ ազատ արձակման ուղղությամբ․ Արցախցիների պահանջագիրը՝ ՀՀ իշխանություններին «Մենք մի ազգ ենք ու մի բռունցք․ Մեր աջակցությունն ու սրտի ջերմությունն ենք փոխանցում հանրահավաքի վայրից՝ Արցախի մեր քույր ու եղբայրներին»․ Հայաստան-Արցախ համահայկական երիտասարդական ֆորում Արցախը մե՛զ է սպասում․ Դադիվանքի վանահայր Մեր իշխանությունները սիրում են ուղիղ բանակցել ռազմական սպառնալիքի ներքո․ ադրբեջանագետ Մեծ Բրիտանիան Ադրբեջանին կոչ է արել ազատ արձակել հայ ռազմագերիներին Ալիևը խոստովանել է՝ 44-օրյայի ժամանակ բարդ է եղել ուժով վերցնել Աղդամը, Լաչինը, Քելբաջարը, վերցրել են քաղաքական ճանապարհով Մյանմայում 5,1 մագնիտուդ ուժգնությամբ ևս մեկ երկրաշարժ է տեղի ունեցել «Եթե ՀՀ-ն սատար չկանգնի Արցախից բռնի տեղահանված մեր հայրենակիցներին, ապա կկանգնենք շատ վտանգավոր ջրբաժանի առջև արդեն համայն հայության կոնտեքստում» Ջալալ Հարությունյանը հարցաքննվել է Մատաղիսի զորամասի հրամանատարի գործով Իտալիայից է վերահսկու՞մ Գյումրիի ընտրությունները Զելենսկուն նախազգուշացրել են Իրանը ոչ մի վտանգ չի ներկայացնում հարևանների համար, բայց հարձակմшն դեպքում պատասխան կտա. հրամանատար Արցախցին արժանապատիվ է և սա ստամոքսակռիվ չէ Ստամբուլի հանրահավաքին մասնակցել է 2,2 միլիոն մարդ