Ազգային ժողովում հավատարմագրված լրագրողներն այսօր ակցիա են կազմակերպել ԱԺ-ում իրենց համար նախատեսված օթյակում։
ՊՊԾ աշխատակիցները փորձեցին խոչընդոտել լրագրողների ակցիան, սակայն լրագրողները նշեցին, որ պաստառը այն բանի համար է, որ լրագրողների հետ այսուհետ շատ զգույշ լինեն։
Ճիշտ այն պահին, երբ Նիկոլ Փաշինյանը մտավ նիստերի դահլիճ՝ լրագրողները ցուցադրեցին պաստառը, սակայն ՊՊԾ աշխատակիցները այն խլեցին և թույլ չտվեցին ցուցադրել այն, այնուհետև սկսեցին քաշքշել լրագրողներին։
Իրավիճակին միջամտեց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գեղամ Մանուկյանը՝ նշելով, որ ժամանակին այսօրվա պատգամավորներն էլ էին պաստառներ պահում, որ նրանց որևէ մեկը չէր խոչընդոտում։
Իրավիճակին միջամտեց նաև ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը՝ ով նույնպես ասաց, որ ակցիա անելու հարմար վայր չեն ընտրել լրագրողները։ «Ձեր նպատակը պլակատը ցույց տալն էր՝ ցույց տվեցիք, տեսանք այն»։
Արցախն առաջ էլ եք ատել, թե ՔՊ մտնելուց հետո. հարց` ՔՊ-ի թեկնածու Սարիկ Մինասյանին Կարևորը փորձություններից որպես մարդ դուրս գալն է. Գրիգորյանը` Սարիկ Մինասյանին ՔՊ-ի շտաբի առջև ամենաթողություն է (լուսանկար) ՔՊ-ն Գյումրիում քաղաքապետ չի ունենա. Մարտուն Գրիգորյան Իշխանության թեկնածու Սարիկ Մինասյանը կտուգանվի՞ ՔՊ-ն աննամուս է․․․ Աստված չանի՝ դրանք հաղթեն․ գյումրեցի (video) Լարվածություն միայն ՔՊ-ն է առաջացնում Ընտրողներին ասվել է քվեարկության ժամանակ դուրս բերել Մարտուն Գրիգորյանի քվեաթերթիկը. ահազանգ Երեխային քաղաքական և ընտրական գործընթացում մասնակից դարձնելով թիրախի վերածելը ոչ թե սարիկություն, այլ սրիկայություն է. Էդգար Ղազարյան Որքա՞ն արցախցի է մասնակցել մարտի 29-ի հանրահավաքին «ՔՊ-ի խռխռացող պատգամավորներ կան, որոնց մարմնի մի մասը Նոր տարվա սեղանին են դնում»․ Մխիթարյան (video) Արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Փարաքարում 2 տեղամասերում քվեարկությունը սկսվել է ուշացած, 3 տեղամասերում արձանագրվել են ընթացակարգային խախտումներ Մեր համայնքում uպшնությունները շարունակվելու են. Գոռ Սարիբեկյան Ուսումնասիրվում են Գյումրու և Փարաքարի ընտրությունների վերաբերյալ ԶԼՄ-ների հրապարակումները Սպասվում է կարճատև անձրև Փարաքարի մի քանի ընտրատեղամասերի առջև կան ոստիկանական ուժերի կուտակումներ Արձանագրվել են տեսանկարահանման կարգի խախտումներ․ Գոհար Մելոյան Քվեարկության գաղտնիությունը խախտելը պատժվում է ազատազրկմամբ․ փաստաբան Գյումրիում և Փարաքարում այսօր ավագանու արտահերթ ընտրություններ են Ոստիկանական զորքերը՝ ՔՊ-ի շտաբի մոտ (video) Գյումրիի 31/05 ընտրատեղամասում «ՀայաՔվեի» դիտորդներն ընտրախախտում են արձանագրել Վիլիկ Կարապետյանի տնօրենը կալանավորվել է Արդար պահանջ, չնահանջե՛ք, արցախցիների պաhանջները պետք է լսելի լինեն․ Արշավիր Ղարամյան Մարտուն Գրիգորյանը՝ Սարիկ Մինասյանին ապտակելու մասին (video)