Մոսկվան և ԱՄՆ-ն պայմանավորվել են քայլեր ձեռնարկել ՌԴ-ի և Ուկրաինայի էներգետիկ օբյեկտներին հարվածները 30 օրով դադարեցնելու ուղղությամբ
Մոսկվան և Վաշինգտոնը պայմանավորվել են քայլեր ձեռնարկել ՌԴ-ի և Ուկրաինայի էներգետիկ օբյեկտներին հարվածները 30 օրով դադարեցնելու ուղղությամբ: Այս մասին հայտարարություն է տարածել Կրեմլը՝ անդրադառնալով Էր Ռիադում ռուս-ամերիկյան բանակցությունների արդյունքներին:
Ռուսական կողմը հաստատել է Սև ծովում նավարկության անվտանգության ապահովման և ուժի չկիրառման անհրաժեշտությունը:
Նշվում է, որ ձեռք բերված պայմանավորվածություններն ուժի մեջ կմտնեն, երբ վերացվեն Ռոսսելխոզբանկի և պարենային ոլորտի այլ կազմակերպությունների նկատմամբ սահմանված պատժամիջոցները, ֆինանսական գործարքների, նավահանգիստներում Ռուսաստանի դրոշով նավերի սպասարկման, Ռուսաստան գյուղատնտեսական տեխնիկայի, սննդամթերքի մատակարարման սահմանափակումները:
Ռուսաստանը և Միացյալ Նահանգները նաև ողջունում են երրորդ երկրների ջանքերը, որոնք ուղղված են էներգետիկ և ծովային ոլորտներում համաձայնությունների իրականացմանը: Ռուսական կողմը եզրափակել է՝ Մոսկվան և Վաշինգտոնը կշարունակեն աշխատել ամուր և կայուն խաղաղության հասնելու համար:
Բացի այդ, Մոսկվան և Վաշինգտոնը պայմանավորվել են քայլեր ձեռնարկել Ռուսաստանի և Ուկրաինայի էներգետիկ օբյեկտներին հարվածները 30 օրով դադարեցնելու ուղղությամբ՝ այդ ժամկետը երկարաձգելու կամ չեղարկելու հնարավորությամբ:
Իսկ ահա Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին հաստատել է Սև ծովում հրադադարի շուրջ համաձայնությունը: Նա նշել է, որ ռեժիմը կարող են վերահսկել ինչպես ԱՄՆ-ը, այնպես էլ, օրինակ, եվրոպական երկրները կամ Թուրքիան: Զելենսկին շեշտել է՝ Ուկրաինան պատրաստ է ամբողջական հրադադարի:
Այդ բարոյականությունից զուրկ անձից իրավունք չունեն արցախցիների փոխարեն որոշում կայացնեն (video) Եթե հարցը չլուծենք, վատ, վատ բաներ կպատահեն Իրանի հետ. Թրամփ 2018-ին քարը գցեցին ծովը, մինչև հիմա չենք կարողանում այն հանել, խորտակվող Հայաստանը ճահճից դուրս բերել. Սարգսյան Տո դու չես սկսել Ղարաբաղյան շարժումը, որ միհատ էլ որոշես շարունակենք, թե չէ․ Անաիիս Սարդարյան (video) «Քաղաքական մարմնավաճա՛ռ», գիտես՝ բանտում քեզ ինչ են անելու․ Աշոտ Անդրեասյան (video) Այ «անասուն», տղուս գերեզմանը ծախել ես, պատասխան ես տալու․ արցախցի (video) Քոչարյանի 10 տոկոսն արեք, նոր խոսեք (video) Փաշինյա՛ն, դու հայ ազգի համար մեկ «դուշմանն ես»․ ակցիայի մասնակից (video) ՇՏԱՊ․ Ոստիկանական զորքերն Օպերայի շենքի հարևանությամբ (video) «С меня хватит». Նիկո՛լ, ես տուն եմ ուզում, էս կյանք չի, որ մենք ենք ապրում. արցախցի (video) Նիկո՛լ, դու ինձ ամեն ինչից զրկել ես, խոսքս հիշի, կյանքիս գնով ես «քո հարցը լուծելու»․ արցախցի (video) Ալեն Սիմոնյան, «զուգարանից դուրս չես գալու»․ Աշոտ Նավասարդյան (video) Նիկոլը ջղաձգումների մեջ է, զգացել է իր պարտության հոտը․ Միկա Բադալյան (video) Ոչ Նիկոլը, ոչ Ալենը, ոչ ոք չի կարող կոտրել Արցախցու մեջքը, պայքարելու ենք․ արցախցի (video) Արցախի հսկայական դրոշն Ազատության հրապարակում (video) «Բունկերի առնետն» ու՞ր է… ցնցումների մեջ ընկածը մեզ կործանում է. արցախցի (video) Ադրբեջանը պարզ ասում է՝ Նիկոլ, քո խաղաղությունը ինձ պետք չի, ինձ Հայաստանն է պետք․ Հարությունյան (video) Կոնջորյա՛ն, Արթուր Հովհաննիսյա՛ն, Նիկոլը ձեզ է «շինելու» (video) Թուրքիայում ձերբակալվել է շվեդ լրագրող Ամբողջ Թուրքիայում շարունակվում են բողոքները ՎԱԶ 2106-ը վրաերթի է ենթարկել 70-ամյա հետիոտնին Կանադայի նոր վարչապետին բռնել են գրագողության մեջ Ռուբեն Վարդանյանի որդին ելույթ կունենա Համագումարի գարնանային քարոզչական գագաթնաժողովում Ռուսաստանում Արցախի ներկայացուցչությունը դադարեցրել է գործունեությունը Ո՞րն է ընտրելու Հայաստանը՝ «ուրվական երազանքնե՞ր», թե՞ իրական հնարավորություններ