Ինչ նյարդայնացնող նվեր է տալիս Փաշինյանը ՔՊ-ականների ծնունդներին
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանի «իրական Հայաստանի գաղափարախոսությունը» նյարդայնացնում է նաեւ ՔՊ-ականներին, չնայած հրապարակային չեն խոսում, հակառակը՝ հարկ եղած դեպքում պրոպագանդում են շեֆի առաջ քաշած թեզերը: Սակայն մասնավոր զրույցներում շատ կոշտ են արտահայտվում՝ դա անվանելով Փաշինյանի իդեա ֆիքսը, որով փորձում է արդարացնել սեփական հանցանքները։
ՔՊ-ում «իրական Հայաստանի» դեմ քննադատության ալիքը հատկապես բարձրացել է այն բանից հետո, երբ Փաշինյանը սկսել է պատգամավորներին՝ ծննդյան օրերին Չարենցի «Երկիր Նաիրի» վեպը նվիրել:
Դրա մեջ հստակ ուղերձ են տեսել, թե Փաշինյանը հրահանգում է մոռանալ կատարվածը, հաշտվել կորուսյալ երկրի իրողության հետ, որպեսզի կարողանա իր դեմագոգիկ գաղափարները քարոզել։ Ի դեպ, հավանաբար, այս բողոքի ձայնը հասել է վարչապետին, վերջին շրջանում նա ծննդյան նվերներ գրեթե չի անում»:
Նիկո՛լ, արի տեղերով փոխվենք, դու ապրի 40+10–ով, մենք քո աշխատավարձով․ արցախցի (video) Փաշինյա՛ն, ամեն մեկիս սպիները քո բոյից երկար են. զգույշ խոսիր. պատերազմի մասնակից (video) Արցախցիների սոցիալ-տնտեսական իրավունքները պարբերաբար ոտնահարվում ու անտեսվում են. Գեղամ Ստեփանյան «Opel Zafira»-ն բախվել է քարերին և գլխիվայր շրջվել Ցուցարարները 1 րոպե լռությամբ հարգեցին Արցախի ազատության համար զոհվածների հիշատակը «Էդ շան տղու լիրբ կնիկը մտավ Արցախ…». Արցախցին հունից դուրս եկավ (video) Ազատության հրապարակում արցախցիների հանրահավաքը բազմամարդ է Այդ բարոյականությունից զուրկ անձից իրավունք չունեն արցախցիների փոխարեն որոշում կայացնեն (video) Եթե հարցը չլուծենք, վատ, վատ բաներ կպատահեն Իրանի հետ. Թրամփ 2018-ին քարը գցեցին ծովը, մինչև հիմա չենք կարողանում այն հանել, խորտակվող Հայաստանը ճահճից դուրս բերել. Սարգսյան Տո դու չես սկսել Ղարաբաղյան շարժումը, որ միհատ էլ որոշես շարունակենք, թե չէ․ Անաիիս Սարդարյան (video) «Քաղաքական մարմնավաճա՛ռ», գիտես՝ բանտում քեզ ինչ են անելու․ Աշոտ Անդրեասյան (video) Այ «անասուն», տղուս գերեզմանը ծախել ես, պատասխան ես տալու․ արցախցի (video) Քոչարյանի 10 տոկոսն արեք, նոր խոսեք (video) Փաշինյա՛ն, դու հայ ազգի համար մեկ «դուշմանն ես»․ ակցիայի մասնակից (video) ՇՏԱՊ․ Ոստիկանական զորքերն Օպերայի շենքի հարևանությամբ (video) «С меня хватит». Նիկո՛լ, ես տուն եմ ուզում, էս կյանք չի, որ մենք ենք ապրում. արցախցի (video) Նիկո՛լ, դու ինձ ամեն ինչից զրկել ես, խոսքս հիշի, կյանքիս գնով ես «քո հարցը լուծելու»․ արցախցի (video) Ալեն Սիմոնյան, «զուգարանից դուրս չես գալու»․ Աշոտ Նավասարդյան (video) Նիկոլը ջղաձգումների մեջ է, զգացել է իր պարտության հոտը․ Միկա Բադալյան (video) Ոչ Նիկոլը, ոչ Ալենը, ոչ ոք չի կարող կոտրել Արցախցու մեջքը, պայքարելու ենք․ արցախցի (video) Արցախի հսկայական դրոշն Ազատության հրապարակում (video) «Բունկերի առնետն» ու՞ր է… ցնցումների մեջ ընկածը մեզ կործանում է. արցախցի (video) Ադրբեջանը պարզ ասում է՝ Նիկոլ, քո խաղաղությունը ինձ պետք չի, ինձ Հայաստանն է պետք․ Հարությունյան (video) Կոնջորյա՛ն, Արթուր Հովհաննիսյա՛ն, Նիկոլը ձեզ է «շինելու» (video)