«Եվրասիա»-ն հաղթեց «ԱՊՀ կամավոր» անվանակարգում Միջազգային քաղաքացիական մասնակցության ֆորումում
ԻՀԿ «Եվրասիա»-ն հաղթել է «ԱՊՀ կամավոր» հատուկ անվանակարգում Միջազգային քաղաքացիական մասնակցության ֆորումում #ՄԵՆՔՄԻԱՍԻՆԵՆՔ։ Մեդալը ստացավ Պետդումայի պատգամավորը և կազմակերպության խորհրդի նախագահ Ալյոնա Արշինովան։
Կամավորության ոլորտի հիմնական միջոցառումը տեղի ունեցավ Մոսկվայի Կենտրոնական ցուցահանդեսային սրահում «Մանեժ» դեկտեմբերի 5-ից 7-ը։ ԻՀԿ «Եվրասիա»-ն հանդես եկավ որպես ֆորումի գործընկեր։
«Ինչպես նշված է «Եվրասիա»-ի մանիֆեստի կետերից մեկում. «Մեր ընտրությունը՝ ապրելով խաղաղության մեջ ուրիշների հետ, մնալ ինքնուրույն։ Մենք կառուցում ենք մեր հումանիտար ծրագրերը բարեկամության, փոխադարձ հարգանքի և եղբայրական երկրների ավանդական արժեքների հետաքրքրության վրա։ Մենք ցանկանում ենք, որ մեր երեխաները և երիտասարդները մեծանան որպես բարի հարևաններ, ապրեն խաղաղության մեջ և, ամենակարևորը, օգնեն միմյանց։ Պահելով այս մեդալը իմ ձեռքերում, ինձ մոտ ոչ մի կասկած չկա՝ մենք ճիշտ ուղղությամբ ենք շարժվում։ «Եվրասիա»-ի սառցահատ նավը շարունակելու է իր կամավորական ուղին՝ նվաճելով ավելի շատ սրտեր»,- ասաց Ալյոնա Արշինովան։
Ֆորումում Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հանդիպեց #ՄԵՆՔՄԻԱՍԻՆԵՆՔ մրցանակի եզրափակիչի մասնակիցների հետ, որոնց թվում էր Ուզբեկստանից ԱՀՕ «Եվրասիա»-ի ծրագրի մասնակից Ջասուրբեկ Քամիլովը։ Նա պատմեց, թե ինչպես ծրագիրը «Իմացիր Ռուսաստանը» իրականացրեց իր մանկության երազանքը՝ այցելելով Մոսկվա և փորձելով ԳՈՒՄ-ի պաղպաղակը։ Քամիլովը նաև կիսվեց Պուտինի հետ իր նախաձեռնությամբ՝ ստեղծելու ԱՊՀ երկրների կամավորական ոչ առևտրային կազմակերպությունների միջազգային ասոցիացիա, իսկ հետո նաև ԲՌԻԿՍ-ի համար։ Ռուսաստանի նախագահը խոստացավ քննարկել այս նախագիծը ԱՊՀ երկրների ղեկավարների հետ։
Ֆորումում ԻՀԿ «Եվրասիա»-ն ներկայացրել է իր տաղավարը, որտեղ մասնակիցները կարող էին ծանոթանալ հետխորհրդային տարածքի երկրների մշակույթին, լուսանկարներ անել և ստորագրել ամանորյա բացիկներ։ Ավելի քան 10 հազար այցելու թողել է իր շնորհավորանքները, որոնք ԱՀՕ «Եվրասիա» կամավորները կուղարկեն Մեծ Հայրենական պատերազմի վետերաններին տարբեր հետխորհրդային երկրների։
Մեր մասին: ԱՀՕ «Եվրասիա»-ն ոչ առևտրային կազմակերպություն է, որը իրականացնում է հումանիտար ծրագրեր միջազգային հաղորդակցությունը զարգացնելու համար։ «Եվրասիայի» նպատակն է ամրապնդել ինտեգրացիոն գործընթացները ԵՎՐԱՍԻԱԿԱՆ տարածքում՝ պահպանելով ազգային ինքնությունը։ Կազմակերպությունը աջակցում է դպրոցականներին, ուսանողներին և երիտասարդ մասնագետներին։
Нет описания.