Բագրատ Սրբազանի դեմ տարվող հակաքարոզչության գործում ներգրավված են մասոնները
«Տավուշը հանուն հայրենիքի» շարժման ղեկավար Բագրատ Սրբազանի դեմ տարվող հակաքարոզչության մեջ իշխանության տարածած սուտն ու կեղծիքը չափ չի ճանաչում: Իշխանություններն օգտագործում են մի շարք գործիքակազմեր, որոնց մեջ առավել ուշագրավ են աղանդավորական շարժումները և նմանատիպ կառույցները, իսկ դրանք նորություն չեն․ վերջին տարիներին ներկայիս իշխանությունները մեծ թափով պայքար են տանում հայ առաքելական եկեղեցու դեմ, ինչին էլ աջակցում են վերը նշված կառույցները։ Իսկ հիմա արդեն նրանք լծվել են Բագրատ Սրբազանի դեմ արշավի գործին։ Հատկապես ուշադրություն գրավեց Կարեն Հակոբյան անունով օգտատերը, ով մելեռանդ նիկոլական է, համացանցում իր գրառումներով ու գործունեությամբ արշավ է իրականացնում, տարածում հակահայ քարոզչություն, ու ընդգծված հակառուսական գիծ է առաջ քաշում։
Կարեն Հակոբյանը 2016-2021 թվականներին եղել է Գերագույն օթյակի (մասոնների) նախկին մեծ վարպետ։ Յուրաքանչյուր մասոն, ըստ օրենքների, պարտավոր է պահպանել իր պետության օրենքները, հարկ եղած դեպքում անգամ զոհվել հանուն հայրենիքի։ Ըստ իրենց ներքին օրենքների՝ նրանք իրավունք չունեն զբաղվել քաղաքականությամբ։
Հաշվի առնելով Նիկոլի վարած հակահայ, թուրքմետ քաղաքականությունը և Կարեն Հակոբյանի  հակահայ գործունեությունը կարող ենք ասել, որ նման մարդիկ բացահայտ  քարոզ են տանում, պետության հիմքերը խարխլելու և կործանման տանելու ուղղությամբ։
Այստեղից կարող են ենթադրե՞լ, որ մասոնական ուժերը Հայաստանում հակահայկական քաղաքականություն են վարում, թերևս՝ այո։