Իշխանական քարոզչամեքենան ԱԺ շենք մտած քաղաքացիներին ներկայացնում է որպես ջարդարար, ապա՝ որպես իշխանական թեզերը պաշտպանող. Mediaport
Տելեգրամի «Mediaport» ալիքը գրում է, որ նոյեմբերի 10-ի երեկոյան ԱԺ շենք մտած քաղաքացիներին իշխանական քարոզչամեքենան արդեն մի քանի օր է ներկայացնում է որպես խուլիգան ու ջարդարար, նույնիսկ հայտնում են հարուցված քրեական գործերի մասին:
«Սակայն այդ օրերի իրադարձությունների և իշխանական քարոզչամեքենայի աշխատելաոճի ուսումնասիրությունը բավական տարօրինակ զուգադիպություններ է բացահայտում: Օրինակ, թե լուսանկարի մեջի տղան, ով ևս ԱԺ-ում էր և ըստ իշխանությունների ջարդարարների շարքում, ապա ինչպես է ստացվում, որ օրեր անց նա թիվ 1 քարոզչամեքենա Հանրայինի եթերից արդեն դատապարտում է ԱԺ մուտք գործածներին և իր խոսքում շրջանառում իշխանական թեզերը», - գրել է ալիքը։
Թրամփը սպառնու՞մ է Իրանին Առնվազն 1,002 մարդ է զոհվել, 2,376-ը՝ վիրավորվել Մյանմարում տեղի ունեցած հզոր երկրաշարժի հետևանքով Իշխանությունը Գյումրիում հաջողություն ունենալու համար պատրաստ է ամեն ինչի` վերջին ապօրինություններից մինչև Հայաստանի վերջնական հեղինազրկում. Տիգրան Աբրահամյան Իզուր չէ, որ Երևանից ՔՊ-ի կուսակցական ողջ շրջանակը որպես «քաղաքական դեսանտ» է իջել Գյումրի. Նաիրի Սարգսյան Մեղադրյալներից 5-ի նկատմամբ որպես խափանման միջոց է կիրառվել վարչական հսկողությունը, 3-ի նկատմամբ՝ բացակայելու արգելքը․ ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտե Սպասվում են կարճատև տեղումներ Ավելի վատ սցենարով քարոզարշավի ամփոփում երևի դժվար է հավատալ․ Սևակ Հակոբյան Ձեր` ցածր թվով մասնակցությունը ՔՊ-ին օգնելու է քվեարկության արդյունքները կեղծելու հարցում. Արման Թաթոյան Մարտի 29-ին և 30-ին նախընտրական քարոզչությունն արգելվում է.ԿԸՀ Արթիկից, Երևանից, Ամասիայից ու պոլիկլինիկաներից «բերվածները»․ Գագիկ Համբարյան Ավինյանի հնչեցրած «ղալաթ», «հաչել», «գլուխը պատին տալ» բառերի համար ԿԿՀ-ն վարքագծի խախտում է արձանագրել Բենզինը թանկացել է, իսկ հեղուկ գազի միջին արժեքը 143 դրամ է կազմել Պապիկյանի ազաբ բաշին վերահսկում է զինվորականներին ՔՊ-ական պատգամավորները միայն փնովել են Անդրանիկ Քոչարյանին. նա մեկուսացել է Ուղարկո՞ւմ են, թե՞ ինքն է գնում «Евразия» собрала в Москве педагогов-историков из стран Евразии на международный форум «Историческая правда» «Եվրասիան» Մոսկվայում հավաքել է Եվրասիայի երկրներից պատմության ուսուցիչներին միջազգային «Պատմական ճշմարտություն» ֆորումին Գումարով բանակից ազատվելը ՔՊ-ական իշխանությունն է օրինականացրել․ իրավապաշտպանի պատասխանը Սարիկ Մինասյանին Հայ ռազմագերիները Ադրբեջանում ենթարկվել են կրոնական ատելությամբ պայմանավորված բռնությունների. USCIRF-ի զեկույցը Որքան ակտիվ է ՀՀ իշխանությունը հրաժարվում մեր իրավունքներից, այնքան մեծանում է Բաքվի ծավալապաշտական նկրտումների փուչիկը ՔՊ-ականները ինձ վարկաբեկող պլակատներ են փակցրել Գյումրիում. Կարեն Սիմոնյան Հենց հիմա Գյումրիում ՔՊ-ն միտինգ է անում, չեք հավատա՝ Քոչարյանի դեմ. Սեւակ Հակոբյան Լևոն Տեր-Պետրոսյան. ԼՂԻՄ-ը Ադրբեջանի կազմում Երևանի Ազատության հրապարակում տեղի կունենա մեծ հանրահավաք՝ հանուն արցախցիների իրավունքների պաշտպանության Ժողովուրդը մերժում է ՔՊ-ին Գյումրիում