ՔՊ-ական Կարեն Սարուխանյանի ընկերը՝ ՀՀ քննչական կոմիտեի Շիրակի մարզային քննչական վարչության պետի տեղակա՞լ
Մի քանի օր առաջ Շիրակի մարզպետ նշանակվեց Մուշեղ Մուրադյանն, ով, ըստ Գյումրիում տարածված լուրերի ինքնուրույն անձնավորություն չէ և ամբողջությամբ կախյալ է և վերահսկվում է Շիրակի նախկին մարզպետ, իսկ այժմ ԱԺ պատգամավոր ՔՊ-ական Կարեն Սարուխանյանի կողմից, ով, ըստ Գյումրիում տարածված լուրերի փորձում է իր մարդկանց տեղավորել Շիրակի մարզպետարանում և ուժեղացնել իր դիրքերը ուժային կառույցներում:
Ըստ Գյումրիում տարածված լուրերի, Կարեն Սարուխանյանը, փորձում է ՀՀ քննչական կոմիտեի Շիրակի մարզային քննչական վարչության պետի տեղակալ նշանակել իր ընկերոջը՝ 2022 թ-ի հոկտեմբերին դատախազների ատեստավորման քննությունը չհաղթահարած, որին սպառնում էր պաշտոնի իջեցում և իր դիմումի համաձայն 2022 թ-ի նոյեմբերի 1-ին Շիրակի մարզի դատախազի տեղակալի պաշտոնից հրաժարված Հովհաննես Պողոսյանին: Սակայն խնդիրը նրանում է, որ, ըստ Գյումրիում տարածված լուրերի, նույն Հովհաննես Պողոսյանը ժամանակին ուղղակի "վռնդվել" է Քննչական Կոմիտեից. 2013 թ-ին այն ժամանակվա ՀՀ քննչական կոմիտեի Շիրակի մարզային քննչական վարչության պետ Ալբերտ Երիցյանի զեկուցագրի համաձայն ծառայողական քննություն է իրականցվել քննիչ Հովհաննես Պողողյանի գործունեության վերաբերյալ և անառկալի ապացույցների արդյունքուն նա հեռացվել է համակարգից, քանի որ իր հերթապահության ժամանակ չի կատարել իր պարտականությունները և հրաժարվել է մեկնել դեպքի վայր:
2018 թ-ի իշխանափոխությունից հետո ՔՊ-ական Կարեն Սարուխանյանի անմիջական ջանքերի շնորհիվ քննչականից հեռացված քննիչը դառնում է դատախազ՝ քննիչների գործունեությունն է վերահսկում, իսկ հետո էլ դառնում է Շիրակի մարզի դատախազի տեղակալ: Ու այս ամենից հետո, Կարեն Սարուխանյանը քննչականից վտարված, դատախազի պաշտոնից ստիպված հրաժարված իր ընկերոջը փորձու՞մ է կրկին մտցնել քննչական՝ խայտառակելով և նվաստացնելով իրավապահ համակարգը:
դիտվել է 1667 անգամ
Ամբողջ Եվրոպան լուրջ հետաքրքրություն է ցուցաբերում հայկական նախագծի նկատմամբ. Գերմանիայի նախագահ Գյումրին գեոպոլիտիկ հարց լուծող Հայրաքաղաք է. Գառնիկ Դավթյան Գյումրիում ընդդիմությունը հաղթեց` ցույց տալով Փաշինյանին, որ նա և իր թիմը մսխել են հայ ժողովրդի վստահությունը. Նաիրի Սարգսյան Մեզ համար կարևորը ՔՊ-ին իշխանազրկելն է․ Սիմոնյան Քաղաքային 2,5 միավորանոց իշխանությունը մտածում է միայն նոր թանկացումների մասին Մխիթարյանը Ինտերի ղեկավարությանը խորհուրդ է տվել ձեռք բերել Հայաստանի հավաքականի խաղացողին Բաքուն պետք է մի կողմ դնի Երեւանի հետ համաձայնագրի ստորագրման վերաբերյալ բոլոր կասկածները. Գերմանիայի նախագահ Կուրսկում Ուկրաինայի ԶՈւ-ն մեկ օրում աննախադեպ կորուստներ է ունեցել Գերմանիայի դեսպանը կանչվել է Ադրբեջանի ԱԳՆ․ Արցախի վերաբերյալ հրապարակումը հեռացվել է Շտայնմայերի էջից 21-ամյա երիտասարդի սպանությունը բացահայտվել է Չի բացառվում, որ ՔՊ-ականները սկսեն կրակել լրագրողների վրա. Կորյուն Սիմոնյան Գիշերը Խնածախի ուղղությամբ կրակոցներն ինտենսիվ են եղել Մարտուն Գրիգորյանը պետք է հետևի Ռուբեն Մխիթարյանի ու Կարեն Սիմոնյանի օրինակին․ Վարդան Ղուկասյան Նաիրա Հովսեփյանին կարգապահական պատասխանատվության ենթարկելու միջնորդությունն արդեն ԲԴԽ-ում է Արթուր Վանեցյանը մասնակցում է Մարտուն Գրիգորյանի շտաբում տեղի ունեցող քննարկումներին Միանում եմ Մարտուն Գրիգորյանից ակնկալիքներ ունեցողներին, որ Գյումրիում ՔՊ քաղաքապետ չլինի․ Աշոտյան ՔՊ-ն Գյումրիում քաղաքապետ չի ունենալու. Մարտուն Գրիգորյան Ստյոպա Սաֆարյանը տեղով խայտառակություն է․․․ Հայկ Նահապետյան (video) Անդրանիկ Միհրանյանը հենց այդ պահին ասաց՝ «երբ փողոցի բոմժը գալիս է իշխանության»․․․ (video) Մարտուն Գրիգորյա՛ն, Վարդան Ղուկասյանը ձեռքը մեկնել է․․․ Հովհաննես Իշխանյան (video) Դիմում եմ Մարտուն Գրիգորյանին․ տոտալ ինքնապաշտպանության պետք է անցնել․ Հայկ Նահապետյան (video) ՇՏԱՊ․ Վիճաբանություն ու ծեծկռտուք ԱԺ-ում՝ անհետ կորածների հարազատների ու ՔՊ-ականների միջև (video) Ընդդիմությու՛ն, Գյումրիում քվե եք ստացել մի բանի համար․ Նաիրա Զոհրաբյան (video) Եթե թշնամիները զավթեն իշխանությունը Գյումրիում... Հուսամ մինչև երեկո կլսենք Բաքվում պահվող հայերի հարցով մի քանի անգամ դիմել եմ Պուտինին. Արա Աբրահամյան