Մանրամասներ են հայտնի դարձել Լևոն Տեր-Պետրոսյանի և Գարեգին Երկրորդի հանդիպումից
Նախօրեին Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի տեղեկատվական համակարգը և ՀՀ Առաջին նախագահի գրասենյակը համատեղ հաղորդագրություն տարածեցին այն մասին, որ  ՀՀ Առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանն իր առանձնատանը հանդիպել է Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Երկրորդի հետ: Զրույցի ընթացքում շոշափվել են Հայաստանի թե՛ արտաքին անվտանգության, թե՛ ներքաղաքական ծայրահեղ սրված իրավիճակի հետ կապված հարցերը և դրանք հաղթահարելու հնարավոր ելքերը:
Մեզ որոշ մանրամասներ են հայտնի դարձել այդ հանդիպումից, մասնավորապես այն մասին, որ առաջին նախագահը մնացել է այն կարծիքին, որ այո, ներկայիս իշխանությունը վարչապետի գլխավորությամբ ազգակործան պատուհաս է․ նա երկրի մի կեսը կործանել է, մյուս կեսն էլ տանում է կործանման։ Տեր-Պետրոսյանն  ասել է, որ հնարավորինս արագ պետք է լուծումներ գտնել, շարունակել է մնալ այն կարծքին , որ երեք նախագահներն էլ պետք է ոտքի կանգնեն, բայց որևէ մեկը չպետք է առաջադրվի, պետք է լինի բոլորովին այլ թեկնածու․ նա հնչեցրել է նաև իր թեկնածուի անունը։
Վեհափառն էլ իր հերթին  առաջարկել է ստեղծել խորհուրդ և դա ղեկավարի հոգևոր դասի ներկայացուցիչ, մասնավորապես առաջ է քաշել Բագրատ Սրբազանի անունը։
դիտվել է 5845 անգամ
Հայաստանը կրում է հազարամյա արևելյան և քրիստոնեական մշակույթի կնիքը․ Շտայնմայերը` Կոմիտասի թանգարան-ինստիտուտում Դատավոր Տիգրան Փոլադյանն 1 տարի կալանքի տակ լինելուց հետո ազատ կարձակվի․ կալանքը փոխարինվեց տնային կալանքով և գրավով Թշնամին շարունակում է ապատեղեկատվություն տարածել Գյումրին մերժեց Նիկոլ Փաշինյանին. Անդրանիկ Թևանյանի դիտարկումներ ու գնահատականները Գյումրեցի ձերբակալված 75-ամյա Կիմա տատիկին սպառնացել են՝ «բանտում փտելու ես»․ Մելիքյան Մյանմայում երկրաշարժի զոհերի թիվը հասել է 2700-ի #ՈՒՂԻՂ․ Հիմա կասեմ՝ ինչու Գյումրիով կվռնդվի Փաշինյանը․ Երվանդ Բոզոյան (video) Կիմանանք թե ով ում հետ ինչ էր ուզում անել. Արսեն Բաբայան Քրեական վարույթ՝ Երևանի կենտրոնում հայտնված ադրբեջանցի բլոգերի դեպքով ԿԸՀ-ն չի ստացել Գյումրիում և Փարաքարում ձայների վերահաշվարկի մասին դիմումներ Ադրբեջանը շատ ինտենսիվ պատրաստվում է «խաղաղության», հուսով եմ՝ ՀՀ իշխանությունները չեն շեղվի․ Տաթևիկ Հայրապետյան Հայտնաբերվել են Երևանում տղամարդու կյանքը առանձնակի դաժանությամբ խլած 4 անձինք Մովսես Հակոբյանին և Արմեն Հարությունյանին մեղադրում են անփութության մեջ ԱՀԱԶԱՆԳ․ «Դարի հանցագործ» 75 ամյա Կիմա տատիկը 48 ժամ է՝ ձերբակալված է. Մելիքյան (video) Նոր մանրամասներ Հայաստանում գրանցված երկրաշարժից Արմեն Քոլոյան, գնա կնոջդ կարգի հրավիրի, դուք շարքային սրիկա եք․ Հռիփսիմե Առաքելյան Երևանում բախվել են «Tesla»-ն ու «Honda» մակնիշի մոտոցիկլը. վերջինը կողաշրջվել է․ կա վիրավոր Հայաստանում երկրաշարժ է տեղի ունեցել Այ տականք Նիկո՛լ, տարիներ գլորելով երկիր չեն պահում (video) Մարտուն Գրիգորյան, քո որոշմանն է սպասում ամբողջ ազգը, շտապիր․ Արմեն Աշոտյան (video) #ՀԻՄԱ. Փաշինյանը լարված իրավիճակում սկսել է սարսափելի կեղտոտ խաղեր․ Ռուբեն Մելիքյան (video) #ՀԻՄԱ. ՔՊ–ում մեծ պանիկա է․ Ինչ է ասել գիշերը Նիկոլը․ Նարինե Դիլբարյան (video) Նիկո՛լ, գյումրեցին ցույց տվեց քեզ, որ քո հետույքը աթոռից պոկելու ժամանակն է․ Արշակ Զաքարյան (video) #ՀԻՄԱ. Կանչում են Օղռաշ Փաշինյան և կրակում․ Վոլոդյա Հովհաննիսյան (video) ՇՏԱՊ․ Գյումրիում ոստիկանները Նիկոլին ձայն չեն տվել․ Վոլոդյա Հովհաննիսյան (video)