«Իմ քայլի» 88 պատգամավորից 8-ը չի աշխատել, 43-ը զբաղեցրել է պետական պաշտոններ. խմբակցության բոլոր պատգամավորների աշխատավայրերը (լուսանկարներ). tert.am
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովն արդեն հաստատել է ԱԺ պատգամավորների անվանական ցանկը, ըստ որի՝ «Իմ քայլը» խմբակցությունն ունենալու է 88 անդամ: 88 պատգամավորներից 8-ը մինչև պատգամավոր դառնալը չեն աշխատել, իսկ 43-ը նախկինում զբաղեցրել են տարբեր պետական պաշտոններ: «Իմ քայլի» 9 պատգամավոր նաև 6-րդ գումարման Ազգային ժողովի տարբեր խմբակցությունների անդամներ են եղել: Խմբակցության 26 պատգամավոր անկուսակցական է, 4-ը՝ «Առաքելություն» կուսակցության անդամ, 1-ը՝ «Հզոր հայրենիք» կուսակցության ներկայացուցիչ և 57-ը՝ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունից: Ստորև ներկայացված են 7-րդ գումարման ԱԺ-ի «Իմ քայլը» խմբակցության 88 պատգամավորների անունները և նրանց աշխատանքի վայրերն ու նախկինում զբաղեցրած պաշտոնները: Պատգամավորների կուսակցական պատկանելիության մասին նշված են միայն այն անձանց կողքին, ովքեր անկուսակցական են կամ այլ կուսակցության անդամ: Պատգամավորները, որոնց անվան դիմաց ոչինչ չի նշված, «Քաղաքացիական պայմանագրի» անդամ են: 1 - Միրզոյան Արարատ - առաջին փոխվարչապետի պաշտոնակատար, ԱԺ նախագահի թեկնածու 2 - Նազարյան Լենա – 6-րդ գումարման ԱԺ «Ելք» խմբակցության ղեկավար, ԱԺ փոխնախագահի թեկնածու 3 - Սիմոնյան Ալեն - 6-րդ գումարման ԱԺ պատգամավոր, ԱԺ փոխնախագահի թեկնածու 4 - Միքայելյան Սասուն - 6-րդ գումարման ԱԺ պատգամավոր 5 - Մակունց Լիլիթ - ՀՀ մշակույթի նախարարի պաշտոնակատար, ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավարի թեկնածու 6 - Ռուբինյան Ռուբեն - ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ 7 - Հայրապետյան Մխիթար - ՀՀ սփյուռքի նախարարի պաշտոնակատար 8 - Կարապետյան Մարիա - «Իմեջին» կոնֆլիկտների հաղթահարման կենտրոնի զարգացման գծով տնօրեն 9 - Մկրտչյան Արեն - անկուսակցական, ՀՀ վարչապետի օգնական 10 - Խաչատուրյան Նարինե - անկուսակցական, Թումանյանի թանգարանի տնօրեն, Երևանի ավագանու անդամ 11 - Աբրահամյան Գայանե - անկուսակցական, Հանուն հավասար իրավունքների կրթական կենտրոն ՀԿ նախագահ, Երևանի ավագանու անդամ 12 - Բադալյան Լուսինե - «Ռադիո Վան» ռադիոկայանի հաղորդավար, Երևանի ավագանու անդամ 13 - Սարուխանյան Կարեն - Շիրակի մարզպետ 14 - Բեղլոյան Անուշ - Հայաստանում ֆրանսիական համալսարանի դասախոս, ԵԽ հայաստանյան գրասենյակի փորձագետ 15 - Ղալումյան Վահե - Տավուշի մարզպետ 16 - Կոնջորյան Հայկ - անկուսակցական, ԱԺ պատգամավոր 17 - Հովակիմյան Վահագն – 6-րդ գումարման ԱԺ-ի «Ելք» խմբակցության փորձագետ 18 - Սիմիդյան Հակոբ - ՀՀ տարածքային կառավարման և զարգացման նախարարի տեղակալ 19 - Աղազարյան Հովիկ - ԱԺ պատգամավոր 20 - Տիգրանյան Հերիքնազ - անկուսակցական, չի աշխատում 21 - Սողոմոնյան Եղիշե - «Առաքելություն» կուսակցություն, «Ֆինս» ՓԲԸ տնօրեն 22 - Գրիգորյան Հռիփսիմե - Զբոսաշրջության կոմիտեի նախագահ 23 - Խաչատրյան Արամ - Լոռու մարզպետի տեղակալ 24 - Փամբուխչյան Արմեն – ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարի առաջին տեղակալ 25 - Թորոսյան Շիրակ - «Հզոր հայրենիք» կուսակցություն, ԱԺ պատգամավոր 26 - Կարապետյան Աննա - ՀՀ առաջին փոխվարչապետի գրասենյակի ղեկավար 27 - Գևորգյան Հայկ - անկուսակցական, «Դարեսկիզբ» ՍՊԸ տնօրեն 28 - Քոչարյան Անդրանիկ - անկուսակցական, Ժողովրդավարության անվտանգության զարգացման կենտրոն ՀԿ նախագահ 29 - Իգիթյան Հովհաննես - անկուսակցական, Հայաստանում առևտրային գործունեությամբ զբաղվող եվրոպական ընկերությունների միության գործադիր տնօրեն 30 - Դավոյան Արփինե - վարչապետի օգնական 31 - Բոշյան Արման - ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության Սոցիալական ապահովության ծառայության պետ 32 - Եղոյան Արման - վարչապետի մամուլի քարտուղար 33 - Ավետիսյան Ալեքսանդր - չի աշխատում 34 - Պողոսյան Քրիստինե - առաջին փոխվարչապետի օգնական 35 - Վարդանյան Վլադիմիր - Սահմանադրական դատարանի աշխատակազմի ղեկավար 36 - Ուլիխանյան Տիգրան - Պետական վերահսկողության ծառայության ղեկավարի տեղակալ 37 - Սարգսյան Հայկ - Պետական վերահսկողության ծառայության պետի տեղակալ 38 - Ղազարյան Թագուհի - Հանրային կապերի և տեղեկատվության կենտրոն ՊՈԱԿ-ի փորձագետ 39 - Ջուլֆալակյան Արսեն - անկուսակցական, մարզիկ, ըմբշամարտի  միջազգային ֆեդերացիայի ատլետների հանձնաժողովի անդամ 40 - Բաղդասարյան Նիկոլայ - վարչապետի հասարակական հիմունքներով խորհրդական, «Առնի Լեգալ Էյդ» ՍՊԸ տնօրեն 41 - Հովհաննիսյան Հովհաննես - ՀՀ կրթության և գիտության նախարարի տեղակալ 42 - Ղազարյան Սոնա - Անշարժ գույքի և կադաստրի կոմիտեի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի աշխատակից 43 - Մկրտչյան Կորյուն - «Առաքելություն» կուսակցություն, Սննդի անվտանգության պետական ծառայության ղեկավարի խորհրդական 44 - Մանուկյան Արտակ - անկուսակցական, Հանրային քաղաքականության հետազոտությունների ազգային կենտրոնի նախագահ 45 - Գրիգորյան Սուրեն - «Կոնցեռն Դիալոգ» ՓԲԸ ավագ իրավաբան 46 - Գալստյան Մերի - անկուսակցական, ՀՀ բնապահպանության նախարարի խորհրդական, Ամերիկյան համալսարանի դասախոս 47 - Զեյնալյան Նարեկ - Էրեբունի բժշկական կենտրոնի բժիշկ 48 - Դանիելյան Համազասպ - անկուսակցական, YES Armenia ծրագրի կառավարիչ 49 - Գաբրիելյան Սիսակ - Ազատություն ռադիոկայանի լրագրող 50 - Թովմասյան Թագուհի - «Ժողովուրդ» թերթի հիմնադիր տնօրեն 51 - Առաքելյան Էդգար - անկուսակցական, «Թեոկեն» ՍՊԸ 52 - Գևորգյան Գոռ - անկուսակցական, ԵՊՀ դասախոս, ֆինանսների նախարարի օգնական, Հայկական գյուղատնտեսական ակադեմիայի գիտաշխատող 53 - Թունյան Բաբկեն - անկուսակցական, b4b.am կայքի հիմնադիր, գլխավոր խմբագիր, «168 ժամ» թերթի տնտեսական վերլուծաբան 54 - Հայրապետյան Տաթևիկ - ԵՊՀ դասախոս 55 - Խաչատրյան Արմեն - չի աշխատում 56 - Ավետիսյան Սոս - ԵՊՀ դասախոս 57 - Թևոսյան Վահագն - անկուսակցական, Հանրային հեռուստաընկերության լրատվական և վերլուծական հաղորդումների նախկին տնօրեն 58 - Վարդանյան Ծովինար - HM Tils ՓԲԸ գործադիր տնօրեն 59 - Դավթյան Արթուր - «Դավթյան և գործընկերներ» փաստաբանական գրասենյակի տնօրեն, իրավունքի պաշտպան միավորում ՀԿ նախագահ 60 - Զոլյան Միքայել - անկուսակցական, ԵՊԼՀ դոցենտ 61 - Կարապետյան Վարազդատ - անկուսակցական, վարչապետի խորհրդական 62 - Ջուլհակյան Արուսյակ - Երևանի ավագանու անդամ 63 - Խանդանյան Սարգիս - վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ 64 - Ստեփանյան Լիլիթ - Կոտայքի մարզպետարանի կրթության վարչության պետ 65 - Գրիգորյան Վահագն - HSBC Bank Հայաստանի քարտային ծառայությունների բաժնի ղեկավար 66 - Ենգիբարյան Վիկտոր - անկուսակցական, Հայաստանի եվրոպական շարժում ՀԿ նախագահ 67 - Պապոյան Գևորգ - ՀՊՏՀ դոցենտ, «ԲԴ ռիթեյլ գրուպի» փոխտնօրեն 68 - Համբարձումյան Կարեն - անկուսակցական, չի աշխատում 69 - Հովհաննիսյան Վահե - «Առաքելություն» կուսակցություն, «Մոգո ՈՒՎԿ» ՍՊԸ մասնաճյուղի կառավարիչ 70 - Կարապետյան Տիգրան - անկուսակցական, «Գորիսի Գամմա» ԲԲԸ գործադիր տնօրեն 71 - Պետրոսյան Արտաշես - «Առաքելություն» կուսակցություն, «Արտ Գլոբալ» ՍՊԸ փոխտնօրեն 72 - Հովսեփյան Սոֆիա - Շիրակի մարզպետի տեղակալ 73 - Մովսիսյան Սերգեյ - չի աշխատում 74 - Ատոմյան Սերգեյ - անկուսակցական, չի աշխատում 75 - Ասատրյան Մաթևոս - Մ. Ասատրյանի անվան մարզադպրոցի տնօրեն 76 - Բաղդասարյան Նազելի - անկուսակցական, Շիրակի մարզպետի խորհրդական 77 - Հակոբյան Երջանիկ - չի աշխատում 78 - Մեխակյան Արգիշտի - անկուսակցական, Էջմիածնի համայնքապետի տեղակալ 79 - Գասպարյան Տաթևիկ - անկուսակցական, Եվրասիա միջազգային համալսարանի դասախոս, «Նորարարական կրթություն» հիմնադրամի դասախոս 80 - Թևոնյան Սեդրակ - անկուսակցական, չի աշխատում 81 - Հակոբյան Վաղարշակ - սփյուռքի նախարարի օգնական 82 - Հակոբյան Հրաչյա - ԱԺ պատգամավոր 83 - Փաշինյան Սիփան – Տարածքային կառավարման և զարգացման նախարարության վարչական վերահսկողության և համայնքային ծառայության վարչության խորհրդական 84 - Մկրտչյան Նարեկ - Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի և ԵՊՀ դասախոս 85 - Բակոյան Ռուստամ - «Լալըշ» եզդիական արբանյակային հեռուստաընկերության տնօրեն, Հանրային ռադիո խմբագիր, թարգմանիչ 86 - Սանդիկով Ալեքսեյ - «Թեքնոլոջի ընդ սայնս դայնամիքս» ընկերության փոխտնօրեն 87 - Միխայլով Արսեն - ԱԺ պատգամավոր 88 - Հասանով Կնյազ - ԱԺ պատգամավոր
Հակոբ Ասլանյան
Առաջարկում եմ Մոսկվայում առայժմ ՀԿ կարգավիճակով հիմնադրել Արցախի նոր ներկայացուցչություն. Գևորգ Դանիելյան Բառի իսկական ու փոխաբերական իմաստով աղմուկի տողատակերը ԱՄՆ պետդեպարտամենտը հայտարարել է USAID-ը լուծարելու մասին Դնեպրոպետրովսկի մերձակայքում հարվածի հետևանքով` ՆԱՏՕ-ի սպաներ են զոհվել Պենտագոնի ղեկավարը կնոջն իր հետ բերել է՝ մասնակցելու գաղտնի հանդիպումների Մյանմայի երկրաշարժի զոհերի թվում ՀՀ քաղաքացիների վերաբերյալ տվյալներ այս պահին չկան. ԱԳՆ Երևանում թալանել են «Միլենա Սուիթ» ՍՊԸ-ի տնօրենի «Infiniti»-ն Թուրքիայում Էրդողանին վիրավորելու մեղադրանքով շվեդ լրագրող է ձերբակալվել Եկան, գլխատեցին, գնացին. Նարինե Կիրակոսյան Սարիկ-Նիկոլ տանդեմի զավեշտալի երթի ու հանրահավաքի զգալի մասը կամ ուսուցիչ էր, կամ դաստիարակ, կամ տնօրեն, կամ էլ Գյումրիից չէր. Վազգեն Սաղաթելյան Քաղաքական ցուգցվանգի ու ցայտնոտի հետևանքները 2026 թվականին նախատեսվում է ունենալ դպրոցի 26 գործուղված տնօրեն, նրանց կտրվի լրավճար. բյուջեի եկող տարվա լրացուցիչ ծախսը՝ 52 մլն դրամ Ռուբեն Մխիթարյան-Մարտուն Գրիգորյան գործակցությունը կարող է իշխանություններին հեռացնելու պրոցեսի հիմք լինել. Մելիք-Շահնազարյան Հայաստանցիների նյարդերն այլևս չեն քայքայվի՞ առաքանիները ժամանակին ստանալու առումով Ուստի, նա ով կպնդի, որ գյումրեցիները փողով թռել են, ՍՐԻԿԱ է. Արմեն Մինասյան Ո՞ր ակումբում է ցանկանում կարիերան ավարտել Հենրիխ Մխիթարյանը Իրանը պատրաստ է բանակցել ԱՄՆ-ի հետ․ ՀՀ-ն կշահի, եթե դառնա նման բանակցությունների հարթակ Փաշինյանին անվստահություն հայտնելու հանդիպումները առաջիկայում շարունակվելու են Ինչու է կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովը տուգանքով եզրափակվում «Հեռացե՛ք ի շահ հայկական ֆուտբոլի»․ Հայաստանի հավաքականի նախկին ավագը՝ ՀՖՖ ղեկավարությանը Ովքեր կհետևեն Գյումրու և Փարաքարի ընտրություններին Լարսի ճանապարհը բաց է Թրամփը սպառնու՞մ է Իրանին Առնվազն 1,002 մարդ է զոհվել, 2,376-ը՝ վիրավորվել Մյանմարում տեղի ունեցած հզոր երկրաշարժի հետևանքով Իշխանությունը Գյումրիում հաջողություն ունենալու համար պատրաստ է ամեն ինչի` վերջին ապօրինություններից մինչև Հայաստանի վերջնական հեղինազրկում. Տիգրան Աբրահամյան