Այս լարված պահին նիկոլական քարոզչությունը տարածում է Արմեն Աշոտյանին վերագրվող ՖԵՅՔ ՆՅՈՒԶ Վանեցյանը` Մարտուն Գրիգորյանի հայտարարության մասին ՇՏԱՊ․ Բաքվից հայտարարում են՝ ուժ են հավաքում «Զանգեզուրի միջանցքի» բացման համար»․ ադրբեջանագետ Հայաստանի պայքարը հողի և ինքնության համար Կովկասում․ Deutsche Welle-ն իր ֆիլմում ներկայացրել է Հայաստանի պատմությունն ու ԼՂ հակամարտությունը «Ուղղակի ջուր էին ծեծում». անհետ կորածների հարազատներ Ամբողջ Եվրոպան լուրջ հետաքրքրություն է ցուցաբերում հայկական նախագծի նկատմամբ. Գերմանիայի նախագահ Գյումրին գեոպոլիտիկ հարց լուծող Հայրաքաղաք է. Գառնիկ Դավթյան Գյումրիում ընդդիմությունը հաղթեց` ցույց տալով Փաշինյանին, որ նա և իր թիմը մսխել են հայ ժողովրդի վստահությունը. Նաիրի Սարգսյան Մեզ համար կարևորը ՔՊ-ին իշխանազրկելն է․ Սիմոնյան
Այս լարված պահին նիկոլական քարոզչությունը տարածում է Արմեն Աշոտյանին վերագրվող ՖԵՅՔ ՆՅՈՒԶ Վանեցյանը` Մարտուն Գրիգորյանի հայտարարության մասին ՇՏԱՊ․ Բաքվից հայտարարում են՝ ուժ են հավաքում «Զանգեզուրի միջանցքի» բացման համար»․ ադրբեջանագետ Հայաստանի պայքարը հողի և ինքնության համար Կովկասում․ Deutsche Welle-ն իր ֆիլմում ներկայացրել է Հայաստանի պատմությունն ու ԼՂ հակամարտությունը «Ուղղակի ջուր էին ծեծում». անհետ կորածների հարազատներ Իրանի գերագույն առաջնորդը պատասխանել է Թրամփի սպառնալիքներին Ամբողջ Եվրոպան լուրջ հետաքրքրություն է ցուցաբերում հայկական նախագծի նկատմամբ. Գերմանիայի նախագահ Գյումրին գեոպոլիտիկ հարց լուծող Հայրաքաղաք է. Գառնիկ Դավթյան Գյումրիում ընդդիմությունը հաղթեց` ցույց տալով Փաշինյանին, որ նա և իր թիմը մսխել են հայ ժողովրդի վստահությունը. Նաիրի Սարգսյան Մեզ համար կարևորը ՔՊ-ին իշխանազրկելն է․ Սիմոնյան Քաղաքային 2,5 միավորանոց իշխանությունը մտածում է միայն նոր թանկացումների մասին Մխիթարյանը Ինտերի ղեկավարությանը խորհուրդ է տվել ձեռք բերել Հայաստանի հավաքականի խաղացողին Բաքուն պետք է մի կողմ դնի Երեւանի հետ համաձայնագրի ստորագրման վերաբերյալ բոլոր կասկածները. Գերմանիայի նախագահ Կուրսկում Ուկրաինայի ԶՈւ-ն մեկ օրում աննախադեպ կորուստներ է ունեցել Գերմանիայի դեսպանը կանչվել է Ադրբեջանի ԱԳՆ․ Արցախի վերաբերյալ հրապարակումը հեռացվել է Շտայնմայերի էջից 21-ամյա երիտասարդի սպանությունը բացահայտվել է Չի բացառվում, որ ՔՊ-ականները սկսեն կրակել լրագրողների վրա. Կորյուն Սիմոնյան Գիշերը Խնածախի ուղղությամբ կրակոցներն ինտենսիվ են եղել Մարտուն Գրիգորյանը պետք է հետևի Ռուբեն Մխիթարյանի ու Կարեն Սիմոնյանի օրինակին․ Վարդան Ղուկասյան Նաիրա Հովսեփյանին կարգապահական պատասխանատվության ենթարկելու միջնորդությունն արդեն ԲԴԽ-ում է Արթուր Վանեցյանը մասնակցում է Մարտուն Գրիգորյանի շտաբում տեղի ունեցող քննարկումներին Միանում եմ Մարտուն Գրիգորյանից ակնկալիքներ ունեցողներին, որ Գյումրիում ՔՊ քաղաքապետ չլինի․ Աշոտյան ՔՊ-ն Գյումրիում քաղաքապետ չի ունենալու. Մարտուն Գրիգորյան Ստյոպա Սաֆարյանը տեղով խայտառակություն է․․․ Հայկ Նահապետյան (video) Անդրանիկ Միհրանյանը հենց այդ պահին ասաց՝ «երբ փողոցի բոմժը գալիս է իշխանության»․․․ (video)